پیروزی سپاهان مقابل الهلال، تساوی تراکتورسازی مقابل لخویا

حق نشر عکس AFP
Image caption سپاهان با گل دقایق پایانی جواهیر سوکای سه بر دو مقابل الهلال عربستان به پیروزی رسید

سپاهان در ادامه هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، با گل دقیقه ۹۰ جواهیر سوکای، در ورزشگاه فولادشهر سه بر دو مقابل الهلال به پیروزی رسید و در دیگر بازی تراکتورسازی تبریز مقابل لخویا قطر بدون گل مساوی کرد.

سپاهان اصفهان که در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا مقابل السد قطر سه بر یک شکست خورده بود در اولین بازی خانگی خود در اصفهان میزبان الهلال عربستان بود.

بارش شدید باران چند ساعت قبل از آغاز مسابقه و لغزندگی زمین روی کیفیت بازی هر دو تیم تاثیر گذاشته بود.

اولین موقعیت خطرناک را بازیکنان الهلال روی اشتباه مدافعان سپاهان روی دروازه زرد پوشان ایجاد کردند ولی ضربه نصیر الشمرانی بازیکن الهلال با برخورد به تیرک عمودی دروازه به زمین بازگشت.

محرم نوید کیا بازیکنی که زلاتکو کرانچار امید زیادی به قدرت بازیسازی او در میانه زمین داشت در دقیقه ۱۷ پایه گذار گل اول سپاهان شد، این بازیکن پس از فریب مدافع حریف پاس زیبایی را به اروین بولکو داد و مدافع آلبانیایی سپاهان در موقعیتی تک به تک دروازه الهلال را باز کرد.

پیش از پایان نیمه اول، الهلال روی دو ضربه کرنر نتیجه را دو بر یک کرد، در دقیقه ۲۸ بازی ارسال تیاگو نوز ار روی نقطه کرنر را کاستیلو با ضربه سر تبدیل به گل اول الهلال کرد.

چهار دقیقه پس از گل اول، تیاگو نوز از روی نقطه کرنر با اشتباه رحمان احمدی توپ را مستقیم وارد دروازه سپاهان کرد تا الهلال دو بر یک از میزبان خود پیش بیفتد.

بازیکنان سپاهان پس از دریافت دو گل تلاش زیادی برای مساوی کردن نتیجه بازی پیش از پایان نیمه اول کردند ولی در نهایت مسابقه در نیمه اول با نتیجه دو بر یک به نفع الهلال عربستان به پایان رسید.

بازیکنان الهلال در همان ابتدای نیمه دوم موقعیت مناسبی را برای باز کردن دروازه سپاهان داشتند که تکل مدافع سپاهان مانع از باز شدن دروازه این تیم برای بار سوم شد.

سپاهان درادامه مسابقه با آوردن جواهیر سوکای به بازی، سعی در ایجاد موقعیت‌های بیشتر روی دروازه الهلال داشت. زردپوشان سپاهان در دقیقه ۷۳ روی حرکت و شوت زیبای مهدی شریفی گل تساوی را وارد دروازه الهلال کرد.

پس از گل تساوی سپاهان، این تیم فشار بیشتری روی دروازه الهلال وارد کرد و در دقیقه ۷۸ مسابقه پس از برخورد توپ به دست مدافع الهلال داور به نفع سپاهان پنالتی اعلام کرد ولی هادی عقیلی پنالتی را به بیرون زد.

سپاهان در دقایق پایانی تلاش زیادی برای زدن گل سوم کرد ودر نهایت جواهیر سوکای در دقیقه ۹۰ بازی با شوت از راه دور گل سوم را وارد دروازه الهلال کرد. این تیم با کسب پیروزی مقابل الهلال در پایان هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا از دو بازی، سه امتیاز دارد و پس از السد قطر در رده دوم جدول گروه چهارم این مسابقات قرار گرفته است.

در دیگر بازی امروز، تراکتورسازی تبریز در قطر مقابل لخویا به تساوی بدون گل دست یافت. در این بازی بازیکنان تراکتورسازی در نیمه اول بازی موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتند ولی نتوانستند از این موقعیت‌ها استفاده کنند.

در نیمه دوم بازی بازیکنان تیم میزبان یعنی لخویا حملات مختلفی را روی دروازه تراکتوسازی طراحی کردند ولی نتوانستند از موقعیت‌های خود استفاده کنند.

تراکتورسازی هم قصد داشت روی ضد حمله دروازه لخویا را باز کند ولی با بی دقتی مهاجمان تراکتورسازی این فرصت‌ها را از دست داد.

در دقایق پایانی بازی، محمد نصرتی با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد. تراکتورسازی با این تساوی چهار امتیازی شد و و در صدر گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت.