علائم کوچک امیدوار کننده در وضعیت شوماخر

حق نشر عکس Associated Press
Image caption مایکل شوماخر راننده سابق فرمول یک هفت بار قهرمان این مسابقات شده است

خانواده مایکل شوماخر راننده سابق فرمول یک که بیش از دو ماه پیش به دلیل برخورد سرش با صخره‌ای در کوه‌های آلپ دچار مصدومیت شد، گفته‌اند که در وضعیت عمومی او "علائم کوچک امیدوار کننده‌ای" در جهت بهبودی بوجود آمده است.

در اطلاعیه که خانواده شوماخر صادر کرده آمده است: "ما همچنان مطمئن هستیم که مایکل این روزها را پشت سر خواهد گذاشت و بهبودی کامل خود را باز می‌یابد."

پزشکان بیمارستانی در شهر گرونوبل فرانسه تلاش می‌کنند که شوماخر را از حالت کمای مصنوعی خارج کنند. مایکل شوماخر ژانویه امسال زمانی که مشغول اسکی در کوه‌های آلپ بود، دچار حادثه شد و سرش با صخره‌ای برخورد کرد.

پرشکان پس از این حادثه برای کاهش فشار داخلی مغز مایکل شوماخر او را در حالت کمای مصنوعی نگه داشتند.

خانواده شوماخر با تشکر از پزشکان فرانسوی در بیمارستان گرونوبل در اطلاعیه ای تاکید کرده‌اند: "از همان ابتدا که این حادثه رخ داد مشخص بود که این راه طولانی و سختی برای مایکل خواهد بود."

"ما همچنان مطمئن هستیم که تمام این مشکلات و مسایل را پشت سر خواهد گذاشت و چشمان‌اش را باز خواهد کرد. علائم کوچک ولی امیدوار کننده‌ای از وضعیت عمومی او پدید آمده ولی باید در این زمان خیلی صبور بود."

تحقیقات پلیس فرانسه درباره این حادثه نشان می‌دهد که مایکل شوماخر شرایط کاملا عادی یک اسکی باز ماهر را در هنگام حادثه داشته است.

طبق گفته گروه تحقیق این پرونده، آنها با جمع‌آوری اطلاعات مختلف، صحنه حادثه را بازسازی کرده‌ و همچنین کلاه ایمنی، اسکی‌ها و تصاویر دوربین مایکل شوماخررا به دقت بررسی کرده‌اند.

شوماخر که سال گذشته از فرمول یک برای دومین بار خداحافظی کرد، چند روز بعد از حادثه اش ۴۵ ساله شد.

او در ۱۹ سال دوران حرفه‌ای در فرمول یک برنده ۹۱ مسابقه شد و هفت بار بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد و از این رو پر افتخارترین راننده فرمول یک تاریخ به شمار می‌رود.

این هفت قهرمانی دو بار با تیم بنتون (۱۹۹۵ و ۱۹۹۴) و پنج بار متوالی با تیم فراری (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵) بود.

شوماخر پس از اینکه در سال ۲۰۰۶ در رقابتهای فرمول یک دوم شد اعلام بازنشستگی کرد.

پس از آن او در یک حادثه موتورسواری در اسپانیا به شدت آسیب دید اما بهبود یافت و در سال ۲۰۱۰ با تیم مرسدس دوباره به پیست مسابقات برگشت، اما موفقیت چندانی کسب نکرد.