شبی آسان برای بارسلونا و پاری سن ژرمن در جام قهرمانان اروپا

حق نشر عکس AP

در ادامه مسابقات جام قهرمانان اروپا، چهارشنبه (۱۲ مارس - ۲۱ اسفند) تیم فوتبال بارسلونا در اسپانیا میزبان منچسترسیتی از انگلستان بود و پاری سن ژرمن هم در فرانسه میزبان ژرمن‌های بایرلورکوزن از آلمان بود.

بایرلورکوزن که با شکست چهار به صفر در خانه خود چیزی برای از دست دادن نداشت، خیلی زود با گل دقیقه شش سیدنی سام امیدوار به وقوع یک "معجزه" شد اما تنها هفت دقیقه بعد مارکوئینز پاری سن ژرمن‌ها را خوشحال کرد و تا پایان نیمه اول تساوی یک بر یک سه چهارم خیال پاری سن ژرمن را برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی راحت کرد.

با وجود این، در نیمه آخر این بازی رفت و برگشتی، باز این پاری سن ژرمن بود که با گل دقیقه ۵۳ لاوِزی گل‌های خود در مجموع دو بازی را به عدد شش رساند و برای دومین فصل متوالی به مرحله یک چهارم نهایی جام قهرمانان اروپا راه یافت.

اما مهمترین بازی سه شنبه شب در شهر بارسلون برگزار شد. جایی که تیم فوتبال بارسلونا با گنجینه برد دو بر صفر در بازی رفت، به دنبال "شبی آسان" در برابر منچستر سیتی بود. شاید هم به همین علت، نیمه اول بازی بدون رد و بدل شدن گلی از خط دروازه ها به پایان رسید چرا که بارسلونا نیازی به "تب و تاب" نداشت.

اما در نیمه دوم، لیونل مسی، فوق ستاره بارسلونا در دقیقه ۶۷ نخستین گل بازی را به ثمر رساند تا تماشاگران اسپانیایی در خانه هم پیروزی تیم پرستاره خود را جشن بگیرند.

بازی با همین نتیجه به دقیقه ۸۹ رسیده بود که وینست کامپانی گل تساوی را برای منچستر سیتی زد؛ به امید آن که تیم‌اش مسابقات امسال را با شکست به پایان نرساند اما تنها ثانیه‌هایی بعد از این گل دنی آلوز گل دوم را برای بارسلونا زد و در مجموع تیم‌اش را با پیروزی چهار به یک به جمع هشت تیم پایانی این رقابت‌ها رساند تا سودای قهرمانی اروپا باز هم در اسپانیا قوت بگیرد.

مطالب مرتبط