شکست منچستریونایتد مقابل لیورپول، پیروزی آرسنال در داربی شمال لندن

حق نشر عکس AP
Image caption استیون جرارد دو بار از روی نقطه پنالتی دروازه منچستریونایتد را باز کرد

امروز در ادامه هفته سی‌ام لیگ برتر انگلستان، منچستریونایتد در ورزشگاه اولدترافورد سه بر صفر مقابل لیورپول شکست خورد و در داربی شمال لندن آرسنال با تک گل توماس روچیسکی تاتنهام را در ورزشگاه وایت هارت لین مغلوب کرد.

در اولین بازی امروز منچستریونایتد در ورزشگاه اولترافورد میزبان لیورپول بود. لیورپول پس از کسب پیروزی‌های پی در پی در لیگ برتر یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی در این فصل است، این تیم آخرین بار در سال ۱۹۹۰ قهرمان دسته یک لیگ انگلستان شده بود.

لیورپول با دو گل استیون جرارد از روی نقطه پنالتی و تک گل لوئیز سوارز در مجموع سه بر صفر منچستریونایتد را شکست داد و به فاصله چهار امتیازی چلسی صدرنشین رسید.

کمتر از پانزده دقیقه مانده به پایان بازی، نمانیا ودیچ مدافع منچستریونایتد با خطا روی دنیل استورج در داخل محوطه جریمه باعث شد لیورپول سومین پنالتی‌اش را در این بازی به دست آورد. کاپیتان لیورپول در این بازی فرصت زدن سومین گل‌اش از روی نقطه پنالتی را داشت ولی نتوانست این پنالتی را گل کند.

در زمان مشابه در فصل گذشته، منچستریونایتد و لیورپول ۲۹ امتیاز با یکدیگر اختلاف داشتند و شاگردان الکس فرگوسن در آن بازی موفق شدند لیورپول را در خانه دو بر یک شکست دهند.

اما لیورپول در این فصل با عملکردی عالی لوئیز سوارز و دنیل استورج در خط حمله یکی از مدعیان قهرمانی است و منچستریونایتد پس از رفتن سر الکس فرگوسن و آمدن دیوید مویز وضعیت خوبی در جدول ندارد.

منچستریونایتد با وجود این شکست باید برای مسابقه برگشت در لیگ قهرمانان اروپا مقابل المپیاکوس خود را آماده کند، این تیم در بازی رفت دو بر صفر مقابل این تیم شکست خورد.

باتوجه به اینکه هر دو تیم چلسی و منچسترسیتی باید در هفته‌های آینده با لیورپول در ورزشگاه آنفلید بازی کنند، سرخ پوشان لیورپول فرصت عالی برای کسب جام قهرمانی در پایان رقابت‌های این فصل لیگ برتر انگلستان دارند.

منچستریونایتد پس از این شکست با ۴۸ امتیاز در رتبه هفتم جدول قرار گرفته است.

در دیگر بازی‌ مهم امروز، آرسنال در داربی شمال لندن یک بر صفر تاتنهام را در ورزشگاه وایت هارت لین شکست داد. گل زیبا و زود هنگام توماس روچیسکی در دقیقه یک مسابقه از گوشه محوطه جریمه باعث پیروزی آرسنال در این بازی شد.

دراین بازی تاتنهام فرصت‌های زیادی را برای زدن گل از دست داد، این تیم در نیمه دوم در بیشتر زمان مسابقه، توپ را در اختیار داشت ولی در نهایت نتوانست دروازه قرمزپوشان آرسنال را باز کند.

توپچی‌های لندن در حالی این بازی را آغاز کردند که در آخرین بازی لیگ مقابل استوک یک بر صفر شکست خورده بودند و از سوی دیگر اضافه شدن مصدومیت مسعود اوزیل به فهرست دیگر مصدومان این تیم یعنی آرون رمزی، جک ویلشایر و تئو ولکات باعث نگرانی هواداران این تیم در بازی مقابل تاتنهام شده بود.

تاتنهام هم هفته گذشته چهار بر صفر مقابل چلسی شکست خورد، این باخت باعث شد تیم شروود بازیکنان تاتنهام را به "نداشتن شخصیت تیمی" متهم کند. این تیم همچنین پس از باخت سه بر یک مقابل بنفیکا در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی جام اروپا سعی داشت با پیروزی در داربی شمال لندن این دو باخت پشت سر هم را فراموش کند.

آرسنال با این پیروزی، ۶۲ امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به لیورپول در رده سوم جدول قرار گرفت. این تیم با این برد تنها چهارامتیاز با صدرنشین لیگ یعنی چلسی فاصله دارد. آرسنال هفته آینده میهمان صدرنشین لیگ یعنی چلسی در ورزشگاه استمفوردبریج خواهد بود.

تاتنهام که در حال حاضر در رتبه پنجم جدول لیگ قرار دارد با منچسترسیتی تیم چهارم جدول هفت امتیاز فاصله دارد ولی شکست مقابل آرسنال باعث شد کار این تیم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا سخت شود.