تساوی استقلال مقابل الجزیره، شکست تراکتورسازی در امارات

حق نشر عکس Getty
Image caption محمد قاضی یکی از گل‌های استقلال بازی مقابل الجزیره را به ثمر رساند

در آغاز هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا، استقلال در ورزشگاه آزادی تهران ۲-۲ مقابل الجزیره امارات به تساوی رسید و تراکتورسازی تبریز در امارات سه بر یک مقابل العین شکست خورد.

استقلال تهران که در دوبازی قبلی خود در لیگ قهرمانان آسیا مغلوب الشباب عربستان و الریان قطر شده بود برای زنده نگه داشتن شانس صعود نباید در این بازی شکست می‌خورد.

آبی پوشان استقلال تهران از همان ابتدای بازی، با حمله روی دروازه نماینده امارات سعی در باز کردن دروازه الجزیره در همان ابتدای بازی داشتند. در دقیقه پنج بازی استقلال روی ارسال زیبای احمد جمشیدیان و ضربه سر هاشم بیک زاده اولین خطر جدی را روی دروازه الجزیره ایجاد کرد.

یک دقیقه پس از موقعیت خطرناک استقلال، بازیکنان الجزیره روی اشتباه خط دفاعی استقلال دروازه مهدی رحمتی را باز کردند. سایسدو بازیکن تیم الجزیره روی اشتباه امیر حسین صادقی در گوشه محوطه جریمه آبی پوشان صاحب توپ شد و با پاس رو به بیرون عبدالعزیز بارادا را در محوطه شش قدم صاحب توپ کرد و او هم در نهایت با یک بغل پا توپ را در درون دروازه استقلال جای داد.

پس از این گل بازی بیشتر در میانه میدان جریان داشت، ولی ارسال عالی خسرو حیدری در دقیقه ۱۶ و ضربه سر خوب محمد قاضی باعث شد نتیجه بازی ۱-۱ مساوی شود.

در ادامه نیمه اول بازی، استقلال روی شوت‌های از راه دور سعی در باز کردن دروازه الجزیره داشت، شوت ساموئل در دقیقه ۳۶ با اختلاف کمی از کنار دروازه الجزیره به بیرون رفت و یک دقیقه بعد الجزیره بار دیگر روی نفوذ باردا می‌توانست برای بار دوم دروازه استقلال را باز کند ولی ضربه او را مهدی رحمتی دفع کرد.

در پایان نیمه اول دو تیم با نتیجه ۱-۱ به رختکن رفتند. هر دو تیم بازی را متعادل و با در اختیار داشتن توپ در میانه زمین آغاز کردند ولی در دقیقه ۵۶ الجزیره روی یک ضد حمله سریع گل دوم را وارد دروازه استقلال کرد؛ عبدالله قاسم بازیکن الجزیره با فرار از گوشه محوطه جریمه پاس در عرضی را به عبدالعزیز بارادا داد و او هم برای بار دوم دروازه استقلال در این بازی را باز کرد.

۹دقیقه پس از گل دوم الجزیره امارات، استقلال بار دیگر روی یک ارسال بلند و ضربه سر به گل رسید. ارسال ایمان مبعلی از روی نقطه کرنر را حنیف عمران زاده با ضربه سر تبدیل به گل دوم استقلال کرد.

اشتباهات متعدد کبه بازیکن استقلال که در نیمه دوم به بازی آمده بود باعث شد بازیکنان الجزیره بارها در ضد حمله صاحب موقعیت گلزنی شوند ولی واکنش‌های مهدی رحمتی مانع از گلزنی بازیکنان الجزیره شد. در دقیقه ۸۰ بازی پاس رو به بیرون کبه و شوت محکم محمد قاضی از پشت محوطه جریمه را دروازه‌بان الجزیره به کرنر فرستاد.

در دقایق پایانی بازی هم شوت کات دار هاشم بیک زاد از پشت محوطه جریمه را بار دیگر علی خسیف دروازه‌‎بان الجزیره دفع کرد تا درنهایت بازی با نتیجه ۲-۲ به پایان برسد. استقلال با این تساوی صاحب یک امتیاز شد و در رده چهارم گروه اول لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت، این تیم برای صعود به مرحله بعد باید سه بازی بعدی خود را ببرد.

در دیگر بازی امروز تراکتورسازی تبریز در امارات میهمان العین بود که در نهایت سه بر یک از این تیم شکست خورد. العین با دو گل‌ از آساموآ ژیان و یک گل از محمد عبدالرحمان در مقابل تک گل میلاد فخر الدینی تراکتورسازی را سه بر یک در امارات شکست داد.

تراکتورسازی در دو بازی قبلی خود در لیگ قهرمانان یک تساوی و یک برد کسب کرده بود. در دیگر بازی این گروه امروز لخویای قطر دو بر صفر الاتحاد عربستان را شکست داد و با این پیروزی در رده دوم، گروه سوم و بالاتر از تراکتورسازی قرار گرفت.

در ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، روز چهارشنبه سپاهان و الاهلی امارات در اصفهان و بنیادکار و فولاد خوزستان در تاشکند مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.