مورینیو: دروگبا همچنان یکی از بهترین بازیکنان جهان است

حق نشر عکس Getty
Image caption ژوزه مورینیو معتقد است که دیدیه دروگبا در آینده به باشگاه چلسی باز خواهد گشت

ژوزه مورینیو سرمربی تیم چلسی معتقد است، دیدیه دروگبا مهاجم سابق چلسی و بازیکن فعلی گالاتاسرای همچنان یکی از بهترین مهاجمان دنیای فوتبال است.

دروگبا که در تابستان ۲۰۱۲ چلسی را ترک کرد و به گالاتاسرای پیوست، امشب در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با پیراهن گاتاسرای به ورزشگاه استمفوردبریج باز می‌گردد.

مورینیو درباره دروگبا گفته است: "آیا او در ۳۶ سالگی همان بازیکنی است که در ۲۶ سالگی بود؟ برای هیچ کس چنین چیزی ممکن نیست، اما او بدون شک همچنان یکی از بهترین مهاجمان جهان است."

چلسی و گاتاسرای در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی در استابول ۱-۱ مساوی شدند. مهاجم ساحل عاجی گاتاسرای گفته است که در صورت گلزنی مقابل تیم سابق خود در بازی برگشت خوشحالی نخواهد کرد.

دیدیه دروگبا در مدت هشت سال حضور خود در چلسی، ۳۴۲ بازی برای این تیم انجام داد و ۱۵۷ گل برای آبی پوشان به ثمر رساند.

این مهاجم در آخرین بازی خود برای چلسی در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل بایرن مونیخ، یک گل حساس وارد دروازه بایرن کرد و با گل کردن آخرین پنالتی چلسی باعث قهرمانی تیم لندنی در این رقابت‌ها شد.

مورینیو که در سال ۲۰۰۴ دروگبا را از مارسی به چلسی برد، تابستان امسال زمانی که پس از شش سال بار، دیگر به چلسی بازگشت، امید زیادی برای آوردن دوباره دیدیه دروگبا به استمفوردبریج داشت.

مورینیو درباره او گفته است: "او بدون شک یکی از مهمترین بازیکنان تاریخ باشگاه چلسی است. همه هواداران چلسی به این موضوع باور دارند."

سرمربی پرتغالی چلسی عقیده دارد که دروگبا در آینده به چلسی باز خواهد گشت: "فکر می‌کنم که او یک روز به چلسی باز خواهد گشت، چه وقت، نمی دانم. ممکن است به عنوان بازیکن، مربی و یا سفیر باشگاه، سال دیگر، چهارسال بعد، پنج سال و یا ده سال دیگر، دقیقا نمی دانم."

مورینیو دروگبا را نمادی از باشگاه چلسی می داند :"وقتی یک فرد نماد یک باشگاه باشد و باشگاه هم نماد آن بازیکن، که در مورد دروگبا وضعیت بدین گونه است، در نتیجه او یک روز به این باشگاه باز خواهد گشت."

مورینیو صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را صدرصد نمی‌داند، او گفته است: "همه چیز برابر است، من فکر می‌کنم باید تا آخر بازی صبر کرد. فکر نمی‌کنم یک تیم بتواند به نحوی بازی کند که تکلیف تیم صعود کننده در نیمه اول مشخص شود."

در صورت پیروزی چلسی در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی و صعود به مرحله بعد، آبی پوشان چلسی اولین تیم انگلیسی هستند که در این فصل موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی می‌شوند.

آرسنال و منچسترسیتی دیگر تیم‌های انگلیسی هفته پیش حذف شدند و منچستر یونایتد هم فردا شب بازی برگشت خود را با المپیاکوس یونان انجام می‌‎دهد.