شکست سنگین آرسنال در هزارمین بازی با مربیگری آرسن ونگر

حق نشر عکس Getty

هزارمین بازی آرسنال با مربیگری آرسن ونگر با شکستی سنگین در استمفورد بریج رقم خورد. دروازه توپچی‌ها امروز در خانه چلسی شش مرتبه باز شد در حالیکه سد دفاعی چلسی اجازه ثبت گل را به سرخ‌پوشان آرسنال نداد.

آرسنال امروز در حالی به زمین چلسی، صدر نشین لیگ، قدم گذاشت که با یک بازی کمتر، با چهار امتیاز اختلاف در رده سوم جدول جا داشت.

شاگردان ونگر بازی را با انرژی و مثبت شروع کردند و در دقیقه دو بازی موفق شدند فرصت گلزنی را فراهم کنند؛ پاس چمبرلین به ژیرو و ضربه با پای چپ او از خارج محوطه جریمه که با واکنش دفاع چلسی به گل تبدیل نشد.

اما دروازه آرسنال خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت باز شد. ساموئل اتوئو در دقیقه ۵ بازی از سمت راست دروازه توپ را در کنج سمت چپ دروازه آرسنال جا داد.

دو دقیقه بعد در حالیکه هنوز سرخ‌پوشان شمال لندن از شوک گل اول خارج نشده بودند، آندره شوله در موقعیتی مشابه گل قبلی، برای دومین بار دروازه میهمان را باز کرد.

در ادامه توپ با برنامه بین آبی‌پوشان رد و بدل می‌شد و روند بازی حکایت از آشفتگی و بی‌برنامگی تیم مهمان داشت.

در یک موقعیت خطرناک دیگر در حالیکه دفاع آرسنال سعی در حفاظت از دروازه را دارد تورس توپ را به آزار می‌رساند و او هم از میانه محوطه جریمه توپ را با اختلاف کمی از سمت راست دروازه به خارج زمین می‌فرستد.

اما در مقابل ضربه آزار، چمبرلین با شیرجه به سمت توپ دستش را برای دفاع از دروازه دراز کرد. این حرکت موقعیت پنالتی را نصیب چلسی کرد. اما داور در یک تصمیم اشتباه کارت قرمز را به گیبز داد.

ضربه پنالتی چلسی را آزار با پای چپ در قلب دروازه آرسنال نشاند.

بازی با حمله مکرر چلسی ادامه پیدا کرد، تا اینکه در دقیقه ۴۲ بازی، اسکار پاس تورس را تبدیل به گل چهارم چلسی کرد.

سرخ پوشان آرسنال در زمان باقی مانده از بازی تنها یکبار فرصت گلزنی پیدا کردند که با واکنش دروازه‌بان چلسی بی‌ثمر ماند.

نیمه دوم این رقابت تغییری در روش بازی دو تیم دیده نشد. چلسی با این که چهار گل جلو بود اما همچنان جنگنده و با برنامه بازی می‌کرد. آرسنال هم با همه نیازی که به سه امتیاز این بازی داشت پراکنده و بی برنامه به نظر می‌رسید.

حاصل این نیمه گل دقیقه ۶۶ اسکار بود که از خارج محوطه جریمه در گوشه سمت راست دروازه آرسنال نشست.

تنها چهار دقیقه بعد از گل پنجم، محمد صلاح، از میانه محوطه جریمه آرسنال گل ششم را برای چلسی زد تا نه ‌تنها سه امتیاز پیروزی به تیمش برسد که تفاضل گل را هم برای صدرنشین لیگ بهبود ببخشد.

پس از برد منچستر سیتی در برابر فولام، آرسنال در رده چهارم جدول قرار گرفت. چلسی با برد امروز، از مجموع ۳۰ بازی ۶۶ امتیازی شد و در صدر ماند.

بازی بعدی آرسنال، روز سه‌شنبه آینده مقابل سوانزی خواهد بود. چلسی هم شنبه آینده در کریستال پالاس مقابل این تیم بازی خواهد کرد.