امید تاتنهام برای حضور در لیگ قهرمانان فوتبال اروپا زنده شد

حق نشر عکس PA

هفته سی و یکم لیگ برتر انگلستان امروز با دو بازی پیگیری شد. ساوتهمتون در لندن بازی را ۲-۳ به تاتنهام باخت استوک ۴-۱ بر میزبانش استون ویلا پیروز شد.

تاتنهام - ساوتهمتون

ساوتهمتون که در نیمه اول تیم مسلط بر بازی بود موفق شد با دو گل از حریف پیشی بگیرد.

اشتباه کایل ناتن، مدافع تاتنهام در دقیقه ۱۹ به جی رودریگوئز فرصت داد که گل اول بازی را برای ساوتهمتون به ثبت برساند.

در دقیقه ۲۸ ادم لالان گل دوم تیم مهمان را به ثمر رساند و کار را برای شمال لندنی‌ها سخت کرد.

اما در دقیقه ۳۱ کریستیان اریکسون، هافبک دانمارکی تاتنهام با باز کردن دروازه ساوتهمتون امید را به تیمش برگرداند.

نیمه اول بازی با نتیجه ۲-۱ به نفع ساوتهمتون به پایان رسید.

نیمه دوم بازی با تغییر در تیم سفیدپوش شروع شد. ۴۵ ثانیه بیشتر از شروع نیمه دوم نگذشته بود که اریکسون با همکاری روبرتو سولدادو، گل دوم تاتنهام را به ثمر رساند و نتیجه را به تساوی کشاند.

بازی با تلاش دو تیم برای تغییر نتیجه مساوی تا آخر ادامه داشت تا اینکه گیلوی سیورسون در دقیقه ۹۲، گل پیروزی تاتنهام را وارد دروازه کرد.

تاتنهام با ۵۶ امتیاز از ۳۱ بازی، در جایگاه پنجم جدول است. نتیجه امروز امید دوباره‌ای برای این تیم به وجود آورد که بتواند به جمع چهار تیم بالای جدول برگردد و جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

این در حالی است که رقابت با آرسنال، تیم چهارم جدول، کار سختی است. در حال حاضر، آرسنال با انجام یک بازی کمتر از تاتنهام، ۶ امتیاز بیشتر از این تیم دارد.

ساوتهمتون بعد از این رقابت، با ۴۵ امتیاز از ۳۱ بازی، در رده ۹ جدول نشست.

استون ویلا - استوک

استوک، که در ورزشگاه ویلا مقابل استون ویلا بازی می‌کرد، موفق شد به اولین پیروزی دور از خانه‌اش بعد از اوت (مرداد) سال گذشته دست پیدا کند. بازی امروز ۴-۱ به نفع استوک به پایان رسید.

تیم میزبان به رغم نتیجه پایانی بازی، شروع خوبی داشت. کریستین بنتک موفق شد در دقیقه ۵ بازی استون ویلا را صاحب گل کند و از حریف جلو بیندازد.

نتیجه بازی در دقیقه ۲۲ با گل اودِموینگی به تساوی کشیده شد، اما تنها ۴ دقیقه بعد، با گل پیتر کروچ برای استوک، روند بازی عوض شد.

نیمه اول به پایان نرسیده بود که نزونزی، هافبک استوک، گل سوم را هم برای این تیم زد.

نیمه دوم بازی تا دقیقه ۸۹ بی گل ماند. آخرین گل این بازی را کامرون در دقیقه ۹۰ برای استوک زد.

با در نظر گرفتن این بازی، استوک در مجموع ۳۱ بازی خود با ۳۷ امتیاز در رده ۱۰ جدول قرار دارد و استون ویلا با یک بازی کمتر و ۳۴ امتیاز یازدهمین تیم لیگ برتر است.

لیگ برتر انگلستان روز سه‌شنبه با سه بازی پیگیری خواهد شد.

در این روز، آرسنال میزبان سوانزی خواهد بود، داربی منچستر در اولدترافورد برگزار خواهد شد و اورتون در زمین نیوکاسل مقابل این تیم بازی خواهد کرد.

مطالب مرتبط