مالک رد بول: ممکن است از فرمول یک کنار بکشیم

حق نشر عکس Getty
Image caption مجله فوربس ثروت دیتریش ماتشیتز موسس شرکت رد بول را بیش از پنج میلیارد پوند تخمین زده است

دیتریش ماتشیتز مالک رد بول و از حامیان مالی مسابقات فرمول یک گفته ممکن است دیگر از این مسابقات حمایت نکند.

این اظهارات پس از محرومیت دنیل ریکاردو از تیم رد بول از مسابقه جایزه بزرگ استرالیا طبق مقررات جدید فدارسیون بین المللی اتومبیل‌رانی صورت گرفته است.

پس از آنکه ریکاردو در مسابقه جایزه بزرگ استرالیا مقام دوم را به دست آورد، این مقام طبق قوانین جدید و به دلیل استفاده بیش از حد مجاز وی از سوخت، پس گرفته شد.

تیم رد بول پس از این تصمیم فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی (فیا) به رای آن اعتراض کرد.

آقای ماتشیتز در مصاحبه با روزنامه اتریشی کوریر تاکید کرده که آینده رد بول در فرمول یک بیشتر وابسته به موضوعات مرتبط با "اخلاق ورزشی و نفوذ سیاسی" است تا مسائل اقتصادی. او هشدار داده: "وقتی مسائلی اینچنینی رخ می‌دهد ما آستانه تحمل مشخصی برای پذیرش آنها داریم."

مالک شرکت رد بول در پاسخ به این سوال که آیا مطرح کردن "آستانه تحمل" ربطی به محرومیت ریکاردو و قانون جدید فرمول یک دارد، گفته است: "دستگاه نشان دهنده میزان مصرف سوخت که از سوی فدراسیون به همه تیم ها داده شده، اطلاعات ناهمگون و غیر دقیقی را از مصرف سوخت ثبت می کند."

وی افزوده است: "ما می توانیم ثابت کنیم که میزان دقیق سوخت مصرفی همواره به اندازه مشخص شده و محدود بوده است."

دیتریش ماتشیتز شخصیت بسیار پرنفوذی در ورزش‌های موتوری است. این تاجر اتریشی علاوه بر داشتن دو تیم مختلف در مسابقات فرمول یک، نقش موثری در برگزاری مسابقات قهرمانی رالی جهان از طریق سرمایه گذاری در این رقابت‌ها دارد.

شرکت رد بول با دو تیم رد بول و تورو روسو در رقابت های فرمول یک شرکت می‌کند. این شرکت با برگزاری مسابقه جایزه بزرگ اتریش در پیست رد بول، صاحب مسابقه اختصاصی اتومبیل رانی هم شده است.

مسئولان فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی در مسابقات جایزه بزرگ استرالیا با هشدار به تیم رد بول به آنها متذکر شدند که همه تیم‌ها باید از دستگاه نشان دهنده میزان مصرف سوختی که از سوی این فدراسیون طراحی شده استفاده کنند.

تیم رد بول با عدم استفاده از این دستگاه تعیین میزان مصرف سوخت، دستگاه اندازه گیری خود را در مسابقه جایزه بزرگ استرالیا استفاده کردند.

فدارسیون بین المللی اتومبیل رانی گفته است که تیم‌ها در صورتی اجازه استفاده از دستگاه اندازه‌گیری سوخت خود را دارند که دستگاه این فدراسیون دچار مشکل شده باشد اما در مسابقات ملبورن رد مجوز استفاده از دستگاه اندازه گیری سوخت خود را نداشته است.