فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا با قطر، امارات و بحرین همگروه شد

حق نشر عکس AP
Image caption جام ملت‌های آسیا از ۹ ژانویه ۲۰۱۵ به میزبانی استرالیا برگزار خواهد شد

مراسم قرعه کشی جام ملت‌های آسیا در سالن اپرای شهر سیدنی برگزار شد و تیم ملی فوتبال ایران با امارات (فینالیست سال ۱۹۹۶)، بحرین و قطر در گروه سوم این رقابت‌ها قرار گرفت.

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران پس از مراسم قرعه کشی در مورد گروه ایران گفت: "فوتبال یعنی فشار، فشار برای پیروزی در بازی بعدی. من مطمئنم که بعد از جام جهانی تیم ملی تجربه و آمادگی بیشتری خواهد داشت و بازیکنان پرقدرت و قوی جام ملت‌ها را آغاز خواهند کرد."

محمد علی، سرمربی تیم ملی فوتبال امارات هم درباره هم گروهی با سه تیم دیگر از منطقه خلیج فارس گفت: " من دلم می‌خواست که با سه تیم دیگر از این منطقه هم گروه نشویم چرا که در آن صورت شانس بیشتری برای سه تیم دیگر وجود داشت. ما پیش از این اعلام کردیم که می خواهیم جزء چهار تیم برتر آسیا باشیم و امیدوارم به هدفمان برسیم. امیدواریم بتوانیم به نیمه نهایی این رقابت‌ها صعود کنیم."

جمال بلماضی سرمربی تیم ملی قطر هم تاکید کرده که تیم‌اش برای قهرمانی به استرالیا می‌رود. او گفت: "ما هیچ محدودیتی برای خود نداریم. به استرالیا می‌آییم تا قهرمان این مسابقات شویم. امیدوارم قطر قدرت و توان لازم را برای راهیابی به مرحله پایانی داشته باشد."

آنتونی هادسون، سرمربی تیم ملی بحرین هم با ابراز امیدواری نسبت به عملکرد تیم‌اش در جام ملت‌های آسیا در استرالیا گفته است: "خیلی بی سر و صدا کاری که باید را انجام می‌دهیم. ما در حال آماده‌سازی تیم‌مان هستیم. قرار نیست پر سر و صدا کار کنیم اما ما قرار است، با تلاش و آمادگی لازم به این رقابت‌ها بیایم و تا مراحل بالای این رقابت‌ها پیش برویم."

تیم ملی ایران در سه دوره متوالی در سال های ۱۹۶۸، ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ قهرمان این رقابت‌ها شده است.

استرالیا میزبان جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۵ در یکی از دشوارترین گروه‌های این رقابت‌ها با کره جنوبی قهرمان دو دوره این مسابقات در گروه یک قرار گرفت.

کویت که در سال ۱۹۸۰ با پیروزی مقابل کره جنوبی جام قهرمانی جام ملت‌های آسیا را بالای سر برد به همراه عمان دو تیم دیگر گروه یک این مسابقات هستند.

ژاپن مدافع عنوان قهرمانی که در سال ۲۰۱۱ در فینال استرالیا را در قطر شکست داد به همراه اردن، قطر و قهرمان چلنج کاپ در گروه چهارم قرار گرفت.

ازبکستان که به دلیل امتیازات بالا در فهرست رده بندی فیفا یکی از تیم‌های سید یک در قرعه کشی بود، با عربستان سعودی، چین و کره‌شمالی در گروه دوم حضور دارد.

جام ملت‌های آسیا از ۹ ژانویه ۲۰۱۵ (۱۹ دی) با بازی استرالیا و کویت در شهر ملبورن آغاز خواهد شد.

گروه A

استرالیا، کره جنوبی، عمان و کویت

گروه B

ازبکستان، عربستان، چین و کره‌شمالی

گروه C

ایران، امارات، قطر و بحرین

گروه D

ژاپن، اردن، عراق، قهرمان چلنج کاپ ۲۰۱۴