پاکستان برای پیشرفت فوتبالش از مارادونا دعوت کرد

حق نشر عکس f

مسئولان فوتبال پاکستان از دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین دعوت کرده‌اند تا به توسعه و بهبود ساختار این ورزش در پاکستان کمک کند.

آنها پس از آنکه مارادونا از مسئولان فوتبال آرژانتین انتقاد کرد، از او دعوت به عمل آوردند.

این ستاره ۵۳ ساله اخیرا با مقایسه اتحادیه فوتبال آرژانتین با کشورهای آسیای جنوبی گفته بود که این نهاد ورزشی کشورش "تنها به اندازه پاکستان در مورد فوتبال مطلع است".

نوید حیدر، یکی از مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال پاکستان از اینکه مارادونا در انتقادهایش به این کشور اشاره کرده استقبال کرده است و از او درخواست کرده تا ضمن دیدار از کشورش، وجه این ورزش را بهبود ببخشد.

آقای حیدر به خبرگزاری فرانس پرس گفت: " من واقعا دوست دارم مارادونا به پاکستان بیاید و به این کشور کمک کند."

او در ادامه گفت: "مارادونا می تواند برای فوتبال پاکستان نقش بسیار مهمی ایفا کند و ما از آمدن او استقبال می‌کنیم."

آقای حیدر ضمن اذعان به اینکه پاکستان در رده بندی فوتبال جهان در رده ۱۵۸ قرار دارد گفت که آنها راه طولانی در پیش دارند اما اخیرا تحولات بزرگی در زمینه فوتبال داشته‌اند.

دیگو مارادونا اسطوره‌ای است که فوتبال ملی آرژانتین بیش از هر کسی با آن شناخته می‌شود.

"ال دیگو" که به اعتقاد بسیاری بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان است، بیشترین نقش را در قهرمانی آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ داشت.

او در این مسابقات ۵ گل زد، که در میان آنها دو گلی که، یکی با دست، و دیگری با عبور از ۷ بازیکن حریف، به انگلستان زد، از بقیه به‌یاد ماندنی‌تر بودند.

او همانقدر که به‌خاطر مهارت‌های فنی‌اش مشهور بود، خارج از زمین فوتبال هم پرحاشیه بود و در سال‌های آخر دوران بازی‌اش گرفتار مصدومیت و محرومیت ناشی از دوپینگ شد.

اما در زمینه سرمربیگری موفقیت چندانی نداشته است. آرژانتین با سرمربیگری مارادونا در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی، با نتیجه ۴ بر صفر در مقابل آلمان باخت.