مسابقات فرمول یک؛ لوئیز همیلتون قهرمان جایزه بزرگ مالزی شد

حق نشر عکس AP
Image caption لوئیز همیلتون و نیکو روزنبرگ دو راننده تیم مرسدس در مقام‌های اول و دوم مسابقه جایزه بزرگ مالزی قرار گرفتند

لوئیز همیلتون در مسابقه جایزه بزرگ مالزی بالاتر از نیکو روزبرگ هم تیمی خود در رتبه اول ایستاد. راننده بریتانیایی تیم مرسدس از ابتدای مسابقه با کنترل مناسب توانست تا آخر صدرنشینی خود را حفظ کند.

نیکو روزنبرگ که در مسابقه جایزه بزرگ استرالیا مقام اول را به دست آورده بود سعی زیادی برای گرفتن لوئیز همیلتون در دورهای ابتدایی مسابقه داشت ولی درنهایت بالاتر از سباستین فتل قهرمان فصل پیش فرمول یک در رده دوم ایستاد.

فرناندو آلونسو راننده تیم فراری پس از آنکه ماشین دنیل ریکاردو راننده تیم رد بول با مشکل فنی روبرو شد در جایگاه چهارم قرار گرفت.

لوئیز همیلتون پس از قهرمانی در مسابقه جایزه بزرگ مالزی، قهرمانی خود را به خانواده‌ها و مسافران هواپیمای ناپدید شده مالزیایی کرد.

او گفت: "بعد از یک هفته سخت و زمستانی طولانی این قهرمانی بی نظیر بود. من این قهرمانی را به خانواده‌های سانحه ‌هوایی سه هفته گذشته تقدیم می‌کنم."

او درباره عملکرد تیم مرسدس در این مسابقه گفت: "همه اعضای تیم در توقف در محل‌های توقف (پیت)، زمان بندی و هدایت عالی و بی نقض بودند، اطلاعات خیلی کامل و درست بود. ماشین و کار تیم در این مسابقه واقعا بی نظیر بودند."

نیکو روزبرگ هم تیمی همیلتون هم پس از این مسابقه گفت: "شروع خیلی خوبی در ابتدای مسابقه داشتم و این باعث شد که در انتها در جایگاه دوم قرار بگیرم. در دور سوم مشکلاتی داشتم ولی توانستم به خوبی آنها را کنترل کنم."

ریکاردو، راننده تیم رد بول در این مسابقه تا دور چهلم در رتبه سوم قرار داشت ولی زمانی که برای سومین بار در جایگاه تعویض چرخ قرار گرفت، چرخ ‌های جلویی ماشین او به درستی در محل خود جا نیفتاده بود و همین باعث شد او دوباره توسط مکانیک رد بول به پیت باز گردانده شود.

این تاخیر باعث شد فاصله ریکاردو و آلونسو کمتر شود، سه دور بعد بار دیگر ماشین او دچار مشکل شد و پنج دور مانده به خط پایان از مسابقه کناره‌گیری کرد.

سباستین فتل دیگر راننده تیم رد بول و فرناندو آلونسو تا آخرین دور رقابت نزدیکی برای کسب مقام سوم داشتند که در نهایت قهرمان سال گذشته فرمول یک زودتر از آلونسو از خط پایان عبور کرد.