دیوید مویز: منچستریونایتد می‌تواند بایرن را حذف کند

حق نشر عکس PA
Image caption دیوید مویز سرمربی منچستر یونیاند معتقد است تیم‌اش شانس خوبی برای صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان دارد

دیوید مویز سرمربی منچستریونایتد پس از تساوی ۱-۱با بایرن مونیخ در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه اولدترافورد گفته باور دارد که این تیم "شانس بسیار خوبی" برای حذف قهرمان فصل پیش لیگ قهرمانان اروپا، بایرن مونیخ دارد.

سرمربی منچستریونایتد در گفتگویی پس از بازی مقابل بایرن مونیخ گفت: "ما می دانیم که باید در بازی برگشت مقابل بایرن یک گل بزنیم. ما باید در این مورد کاری انجام دهیم. اما نکته مهم این است که ما با نتیجه‌ای که مقابل بایرن در بازی رفت کسب کردیم خود را در موقعیت مناسب و خوبی برای صعود قرار دادیم."

بایرن مونیخ در بازی برگشت، سباستین شواین اشتایگر هافبک خود را به دلیل اخراج در اواخر مسابقه مرحله رفت در اختیار نخواهد داشت. باوارایی‌ها علاوه بر شواین اشتایگر، تیاگو آلکانترا را به علت کشیدگی رباط زانو و ژاوی مارتینز را به دلیل دو اخطاره شدن در اختیار نخواهد داشت.

پپ گواردیولا در کنفراس مطبوعاتی پس از بازی اعلام کرد که او پس از پایان بازی در مورد کارت زرد دوم شواین‌اشتایگر و اخراج او به داور اسپانیایی اعتراض کرده است.

در دقیقه ۸۷ بازی دو تیم، شواین اشتایگر با خطای بر روی وین رونی کارت زرد دوم را دریافت کرد و از زمین اخراج شد. هافبک بایرن مونیخ پس از گرفتن کارت زرد به وین رونی اعتراض کرد و معتقد بود که او تمارض کرده است.

گواردیولا درباره اخراج شواین اشتایگر گفت: "او بسیار داور خوبی است و این بازی را خیلی خیلی خوب اداره کرد اما قضاوت او عادلانه نبود. برای قهرمانی در لیگ قهرمانان یک تیم باید با مسائل و مشکلات مختلفی روبرو شود و آنها حل کند. در دنیای فوتبال چنین مسایلی همواره رخ می‌دهد."

منچستریونایتد قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلستان در فصل جاری عملکرد مناسبی در لیگ نداشته و هم اکنون در رتبه هفتم جدول لیگ قرار دارد، اما شیاطین سرخ در لیگ قهرمانان اروپا نتایج بهتری کسب کردند این تیم پس از صدرنشینی در گروه خود پس از باخت دو بر صفر مقابل المپیاکوس در یازی مرحله رفت مرحله یک هشتم نهایی، سه بر صفر این تیم را مسابقه برگشت شکست داد و به مرحله بعدی صعود کرد.

دیوید مویز سرمربی منچستریونایتد درباره بازی تیم‌اش مقابل بایرن مونیخ گفت: "ما پا به پای آنها بازی کردم، این بهترین بازی ما در این رقابت‌ها بود. ما باید بهترین بازی خودمان را هفته آینده وقتی به زمین بایرن می‌رویم به نمایش بگذاریم."

سرمربی منچستریونایتد درباره اینکه اهمیت بازی برگشت با بایرن مونیخ گفته است: "فکر می کنم بایرن پیش از بازی اول هم سرنوشت صعود یا عدم صعوداش را در اختیار داشت اما بازی امروز ما چیزی فرای آن چیزی بود که ما انتظارش را داشتیم. من از عملکرد تیم در این بازی راضی هستم اما کمی از نتیجه ناراضی."

بازی برگشت دو تیم یک هفته دیگر در ورزشگاه آلیانس آرنا شهر مونیخ برگرار خواهد شد.