لیگ قهرمانان آسیا؛ استقلال با پیروزی مقابل الجزیره به صعود امیدوار ماند

حق نشر عکس Getty
Image caption محمد قاضی تک گل استقلال مقابل الجزیره را به ثمر رساند

استقلال با پیروزی یک بر صفر در ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی مقابل الجزیره به صعود به مرحله بعدی این رقابت‌ها امیدوار ماند.

آبی پوشان استقلال تهران تا پیش از این بازی تنها یک امتیاز در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کسب کرده بود و برای امیدوار ماندن به صعود از گروه خود باید در بازی مقابل الجزیره به پیروزی می‌رسید.

بازیکنان این تیم، از سه بازی خود در این رقابت تنها یک امتیاز به دست آورده و در رقابت‌‌های لیگ برتر هم با دو شکست مقابل نفت تهران و ملوان جایگاه خود در صدر جدول را از دست داده بودند.

استقلال در آغاز بازی سعی داشت با فشار روی دروازه الجزیره در همان ابتدای مسابقه دروازه نماینده امارات را باز کند ولی سرعت بالای بازیکنان در ضد حمله‌ها باعث شد بازیکنان استقلال با احتیاط بازی را دنبال کنند.

محمد قاضی در دقیقه ۹ بازی اولین موقعیت مناسب را روی دروازه الجزیره بوجود آورد ولی شوت سنگین او که پس از چند دریبل به سمت دروازه زده شد با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

بازیکنان سریع الجزیره امارات در نیمه اول بارها روی کندی خط دفاع استقلال موقعیت‌های ایده‌آلی برای گلزنی داشتند. علی مخبوت و علی ربیع در دقایق ۱۰ و ۱۲ می‌توانستند دو بار دروازه استقلال را باز کنند ولی واکنش‌های به موقع مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال مانع از گلزنی آنها شد.

بازیکنان استقلال از اوسط نیمه اول بازی را در اختیار خود گرفتند، در دقیقه ۲۵ مسابقه، ارسال عالی خسرو حیدری با ضربه سر محمد قاضی همراه شد اما توپ با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت.

در دقایق پایانی نیمه اول بار دیگر مهدی رحمتی دروازه استقلال را با واکنشی خوب بسته نگه داشت تا دو تیم بدون گل نیمه اول را به پایان برند.

الجزیره در آغاز نیمه اول روی یک ضربه کاشته اولین خطر جدی را روی دروازه آبی پوشان بوجود آورد که جی لوید ساموئل با جاگیری مناسب در دهانه دروازه مانع از ورود توپ به دروازه شد.

پس از حملات دقایق ابتدایی نیمه دوم الجزیره، استقلال بار دیگر توانست میانه میدان را کنترل کند، در دقیقه ۵۱ بازی آرش برهانی با فرار از کناره زمین و پاس رو بیرون فرصت عالی را برای پژمان نوری فراهم کرد ولی ضربه محکم او را دروازه‌بان الجزیره به کرنر فرستاد.

پس از این موقعیت عالی استقلال، بازی بیشتر در میانه میدان دنبال شد تا اینکه استقلال در ۷۰ بازی روی حرکت مهدی نظری دروازه تیم میزبان را باز کرد.

مهدی نظری با حرکت از گوشه زمین وارد محوطه جریمه شد و توپ را به تونی کاروالیو سپرد و این بازیکن هم با یک پاس عرضی محمد قاضی را صاحب توپ کرد تا این بازیکن با شوتی سنگین تک گل استقلال را به ثمر برساند.

در ادامه بازیکنان استقلال دو بار دیگر می توانستند دروازه الجزیره را باز کنند ولی واکنش احمد خسیف دروازه‌بان الجزیره مانع از گلزنی مهدی نظری و تونی کاروالیو شد.

الجزیره در دقایق پایانی بازی با در اختیار گرفتن کامل بازی حملات متعددی روی دروازه استقلال طراحی کرد ولی واکنش‌های به موقع مهدی رحمتی و دفاع خوب این تیم مانع از گلزنی بازیکنان الجزیره شد.

استقلال در اداه این رقابت‌ها ۲۷ فروردین میهمان الشباب عربستان خواهد بود.این تیم با کسب این پیروزی چهار امتیازی شد و در رده سوم گروه A قرار گرفت.

دیروز هم نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا نتایج خوبی را کسب کردند. فولاد خوزستان با پیروزی یک بر صفر مقابل بنیادکار ازبکستان در رده دوم گروه خود قرار گرفت.

تراکتورسازی هم در تبریز با العین امارات ۲-۲ مساوی کرد با پنج امتیاز در رده سوم گروه C این رقابت‌ها قرار گرفت. سپاهان اصفهان با الاهلی امارات بدون گل مساوی کرد و با توجه به پیروزی پر گل الهلال مقابل السد در رده چهارم گروه D قرار گرفت.