چلسی در پاریس تحقیر شد رئال در مادرید انتقام گرفت

حق نشر عکس Reuters
Image caption گل خاویر پاستوره نتیجه را سه بر یک به نفع پاری سن ژرمن کرد تا کار چلسی در بازی برگشت گره بخورد

در ادامه بازی‌های مرحله رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا با شکست بوروسیا دورتموند از آلمان در مرحله رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا انتقام شکست فصل پیش از این تیم را گرفت و گل دقایق پایانی خاویر پاستوره برای تیم فرانسوی پاری سن ژرمن، تیم چلسی را در آستانه حذف قرار داد.

پاری سن ژرمن با گل دقایق پایانی خاویر پاستوره سه بر یک چلسی را در ورزشگاه پارک دو پرانس پاریس شکست داد تا کار آبی پوشان چلسی برای زدن دو گل در بازی برگشت در ورزشگاه استمفورد بریج لندن بسیار سخت شود.

در بازی چهارشنبه شب در پاریس، ازکویل لاوتزی خیلی زود و در دقیقه ۳ دروازه چلسی را باز کرد.

چلسی در دقیقه ۲۷ بازی پس از تکل بلند تیاگو سیلوا روی پای اسکار در محوطه جریمه پاری سن ژرمن و سرنگونی این بازیکن یک ضربه پنالتی به دست آورد که ادین آزار برخلاف جهت حرکت دروازه‌بان توپ را وارد دروازه کرد تا نتیجه بازی ۱-۱ مساوی شود.

ادین آزار در نیمه اول بارها با حرکات تکنیکی خود دفاع تیم میزبان را به دردسر انداخت. شوت سر ضرب او در اواخر نیمه اول با برخورد به تیرک دروازه پاری سن ژرمن به بیرون رفت.

دو تیم نیمه اول را با نتیجه ۱-۱ به رختکن رفتند. دفاع چلسی در ادامه این بازی بارها روی ضد حمله‌های سریع پاری سن ژرمن و با اتکا به لاوتزی، ابراهیموویچ و کاوانی دچار مشکل شد.

ارسال بلیس ماتویدی از کنار زمین به روی دروازه چلسی با دخالت داوید لویز تبدیل به گل دوم پاری سن ژرمن شد.

بازی در حالی که تا دقایق پایانی دو بر یک به نفع پاری سن ژرمن در جریان بود، خاویر پاستوره دیگر بازیکن آرژانتینی این تیم با حرکتی تکنیکی زیبا و شوت دقیق پای چپ توپ را از میان پاهای پیتر چک عبور داد و نتیجه را سه بر یک کرد.

زلاتان ابراهیموویچ مهاجم گلزن صدرنشین لیگ یک فرانسه، در اواخر نیمه دوم به دلیل مصدومیت همسترینگ مجبور به ترک زمین شد، پاری سن ژرمن در بازی مقابل چلسی نشان داد که حتی در صورت غیبت ابراهیموویچ در بازی برگشت این تیم ابزار لازم به دردسر انداختن چلسی را دارد.

آبی پوشان چلسی که در بازی برگشت پس از دو اخطاره شدن رامیرز هافبک برزیلی و مستحکم خود را در بازی برگشت در اختیار نخواهند داشت برای راهیابی به مرحله بعد باید حداقل دو گل وارد دروازه پاری سن ژرمن کنند.

در دیگری بازی امشب رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو شهر مادرید انتقام شکست فصل گذشته را از زرد پوشان بوروسیا دورتموند گرفت.

بازی دو تیم رئال مادرید و بوروسیا دورتموند هم همانند دیگر بازی همزمان گل زود هنگام داشت، در دقیقه سه بازی، گرت بیل روی پاس در عرض کارواخال دروازه دورتموند را باز کرد.

بازیکنان رئال از همان ابتدای بازی با حملات متعدد روی دروازه بوروسیا دورتموند موقعیت‌های زیادی را روی دروازه رومان وایدنفلر ایجاد کردند ولی این دروازه‌بان با واکنش‌های به موقع مانع از باز شدن دروازه تیم میهمان شد.

اما ضربه فنی ایسکو در دقیقه ۲۷ بازی توپ را برای دومین بار و دور از دستان دروازه‌بان دورتموند وارد دروازه این تیم کرد.

کریستین رونالدو در این بازی برای زدن گل تا نیمه دوم صبر کرد، واکنش‌های عالی وایدنفلر در چند نوبت مانع از گلزنی بهترین بازیکن جهان شد ولی در دقیقه ۵۶ روی اشتباه خط دفاعی بوروسیا دورتموند رونالدو با جا گذاشتن دروازه‌بان گل سوم رئال را وارد دروازه تیم میهمان کرد.

بازیکنان یورگن کلوپ که فصل پیش در فینال لیگ قهرمانان اروپا با شکست مقابل بایرن مونیخ از رسیدن به جام قهرمانی باز ماندند، امیدوارند که در بازی برگشت بتوانند باخت سه بر صفر را جبران کنند، این در حالی است که این تیم در بازی رفت به راحتی مقابل رئال مادریدی که بهترین عملکرد را در این بازی نداشت، سه بر صفر شکست خورد.

بوروسیا دورتموند در این بازی ۱۲ حمله به سمت دروازه رئال داشت که از این دوازده حمله تنها دوتای آنها داخل چهارچوب بود، دو کارت رابرت لواندوفسکی در پیشانی خط حمله این تیم به علت داشتن دو کارت زرد در این بازی غایب بود و غیبتش یکی از دلایل عدم ایجاد موقعیت‌های گلزنی در این بازی بود.

بازی های مرحله برگشت لیگ قهرمانان اروپا روزهای هشتم و نهم آوریل برگزار می شود و سرنوشت چهار تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی مشخص خواهد شد.

مطالب مرتبط