مایکل شوماخر "لحظاتی به هوش آمد"

حق نشر عکس AFP

سابین کم، مدیر مایکل شوماخر می‌گوید که این ستاره مسابقات اتوموبیل‌رانی فرمول یک پس از ماه‌ها بیهوشی "لحظاتی به هوش آمده است."

خانم کم در بیانیه‌ای خطاب به رسانه‌ها اعلام کرد که "علائم بهبودی" در مایکل شوماخر مشاهده شده است.

پزشکان در فرانسه طی ماه‌های اخیر تلاش کرده‌اند تا این قهرمان فرمول یک را از حالت کمای مصنوعی بیرون بیاورند.

مایکل شوماخر، پر افتخارترین راننده فرمول یک، روز یکشنبه، ۲۹ دسامبر، و به هنگام اسکی در کوه‌های آلپ در فرانسه به شدت به یک صخره برخورد کرد و از ناحیه سر مصدوم شد.

پزشکان بیمارستانی در شهر گرونوبل فرانسه شوماخر را در حالت کمای مصنوعی نگه داشتند تا بتوانند با عمل جراحی لختگی خون در مغز او را بیرون بیاورند.

سپس او را در همان حالت نگه داشتند تا مانع از ورم بیش از حد بعد از عمل جراحی شوند.

خانم کم طی این بیانیه گفت: "همه ما همراه با تیم پزشکی در کنار او هستیم تا او را در این مبارزه طولانی و دشوار همراهی کنیم."

او در ادامه گفت: "ما از حمایت بی وقفه شما تشکر می‌کنیم. ما از ارائه جزئیات بیشتر معذوریم و مجددا درخواست می‌کنیم که حریم خصوصی خانواده رعایت شود."

ماه پیش نیز خانواده شوماخر در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که در وضعیت عمومی او "علائم کوچک امیدوار کننده‌ای" مشاهده شده است.

شوماخر که سال گذشته از فرمول یک برای دومین بار خداحافظی کرد، چند روز بعد از تصادفش ۴۵ ساله شد.

او در ۱۹ سال دوران حرفه‌اش در فرمول یک برنده ۹۱ مسابقه شد و هفت بار بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد و از این رو پر افتخارترین راننده فرمول یک تاریخ به شمار می‌رود.

این هفت قهرمانی دو بار با تیم بنتون (۱۹۹۵ و ۱۹۹۴) و پنج بار متوالی با تیم فراری (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵) بود.

شوماخر پس از اینکه در سال ۲۰۰۶ در رقابتهای فرمول یک دوم شد اعلام بازنشستگی کرد.

پس از آن او در یک حادثه موتورسواری در اسپانیا بشدت آسیب دید اما بهبود یافت و در سال ۲۰۱۰ با تیم مرسدس دوباره به پیست مسابقات برگشت، هر چند موفقیت چندانی کسب نکرد.

مطالب مرتبط