لیگ برتر انگلستان؛ منچستر سیتی به قهرمانی نزدیک شد

حق نشر عکس Getty

هفته سی و سوم لیگ برتر انگلستان با هفت بازی کار خود را آغاز کرد. منچستر سیتی امروز میزبان ساوتهمتون بود و با پیروزی ۱-۴ در این بازی، شانس قهرمانیش را بالا برد.

بازی سی و یکم منچستر سیتی خیلی زود موقعیت گل را برای این تیم فراهم کرد. دقیقه دو بازی، ادین ژکو در برخورد با فونته در منطقه جریمه کنترل خود را از دست داد و میزبان را صاحب ضربه پنالتی کرد.

یحیی توره، هافبک ساحل عاجی منچستر سیتی با استفاده از این فرصت در دقیقه سه بازی گل اول تیمش را به ثمر رساند.

تنها دو دقیقه بعد سمیر نصری در محوطه جریمه صاحب توپی شد که با فاصله اندکی از کنار دروازه به خارج میدان رفت.

اما در دقیقه ۳۷ بازی فرصت پنالتی برای ساوتهمپتون فراهم شد که ریکی لمبرت برای زدن ضربه پشت توپ قرار گرفت و نتیجه بازی را به تساوی کشاند.

شاهکار این بازی دو گل زده شده در وقت اضافه نیمه اول برای سیتی بود که در فاصله دو دقیقه زده شد و پیروزی را برای ساوتهمتون سخت کرد.

گل دوم بازی را سمیر نصری زد و ادین ژکو، گل سوم را برای منچستر سیتی به ثمر رساند.

در نیمه دوم بازیکنان ساوتهمتون نتوانستند دروازه میزبان را باز کنند تا دقیقه ۸۱ که یووتیچ گل چهارم را هم برای منچستر سیتی زد و این تیم را هفتاد امتیازی کرد تا با اختلاف یک امتیاز بعد از لیورپول صدر نشین، در رده دوم جدول جای گیرد.

منچستر سیتی در فصل جاری موفق شده است که در ۱۴ بازی از مجموع ۱۵ بازی خانگی برنده میدان باشد.

لیورپول هشت روز دیگر میزبان منچستر سیتی خواهد بود.

نیوکاسل - منچستر یونایتد

بازی دیگر امروز به میزبانی نیوکاسل و مقابل منچستر یونایتد انجام گرفت. این بازی با نتیجه ۴-۰ به نفع منچستر یونایتد به پایان رسید.

شاگردان مویز در حالی به میدان رفتند که هفته گذشته بازی مقابل بایرن مونیخ را با نتیجه ۱-۱ به پایان رسانده بودند.

شیاطین سرخ که به نظر می‌رسد بعد از خداحافظی الکس فرگوسن، اخیرا در حال بازیابی جایگاه خود هستند، در این بازی دور از خانه، به وضوح برتر میدان بودند.

گل اول بازی در دقایق آخر نیمه اول زده شد. خوان ماتا ضربه آزاد را از خارج محوطه جریمه در کنج دروازه میزبان نشاند و من یونایتد را پیش انداخت.

در دقیقه ۵۰ بازی دوباره ماتا بود که با اثر گذاری روی ضربه هرناندز توانست دروازه حریف را باز کند.

هرناندز هم در دقیقه ۶۴ بازی گل سوم را برای منچستر یونایتد زد. و در نهایت عدنان یانوزای، هافبک سرخپوش، موفق شد در وقت اضافه گل چهارم تیم مهمان را بزند و سه امتیاز بازی را نصیب تیمش کند.

منچستر یونایتد موفق شد در این بازی بهترین نتیجه در بین رقابت‌های دور از خانه را بگیرد و با یک رده صعود در جایگاه ششم جدول بنشیند.

چلسی - استوک

چلسی امروز در استمفورد بریج میزبان استوک بود. شاگردان مورینیو در این بازی توانستند حریف را ۰-۳ شکست بدهند.

پیروزی امروز چلسی بعد از دو شکست پیاپی مقابل کریستال پالاس و پاری سن ژرمن اعتماد به نفس را به آقای خاص برگرداند.

گل اول را محمد صلاح در دقیقه۳۲ بازی با اثر گذاری روی ضربه نمانیا ماتیچ به ثمر رساند.

در زمان باقیمانده از نیمه اول آبی پوشان لندن موفق شدند چند موقعیت خطرناک را روی دروازه استوک خلق کنند که هیچکدام ثمری نداشت.

نیمه دوم هم با برتری چلسی همراه بود تا دقیقه ۶۱ که توپ را از محوطه جریمه درون دروازه حریف جا داد.

چند دقیقه بعد تورس توپی را راهی دروازه ایتوک کرد که از کنار دروازه به بیرون زمین رفت.

اما در دقیقه ۷۲ بازی محمد صلاح با پاس به ویلیان، فرصت گلزنی را برای این بازیکن به وجود آورد تا تیمش سه امتیاز را از خود کند و با ۷۲ امتیاز ۳۳ بازی به صدر جدول برگردد.

صدرنشینی چلسی در حالی است که لیورپول با یک بازی کمتر و اختلاف یک امتیاز در رده دوم نشسته است و منچستر سیتی با دو بازی کمتر از چلسی و ۷۰ امتیاز سومین تیم لیگ برتر انگلستان تا به اینجای کار است.

بازی‌های دیگر

استون ویلا که میزبان فولام بود ۲-۱ از این تیم شکست خود تا فولام با افزایش شانسش در خروج از منطقه خطر بازی‌های باقیمانده را با امید بیشتری به انجام برساند.

کریستال پالاس هم که با پیروزی مقابل چلسی به نظر می‌رسد اعتماد به نفس یافته در بازی دور از خانه مقابل کاردیف این تیم را ۳-۰ شکست داد.

هال در خانه، سوانزی را ۰-۱ شکست داد و نوریچ در میزبانی وستبرامویچ با یک گل از این تیم شکست خورد.

در ادامه هفته سی و سوم، فردا یکشنبه، اورتون میزبان آرسنال خواهد بود و لیورپول برای رویارویی با وست هم به شرق لندن می‌رود.