براندن راجرز: فشار برای کسب قهرمانی روی منچسترسیتی است

حق نشر عکس PA
Image caption بازیکنان براندان راجرز هفته آینده در بازی حساس در ورزشگاه آنفیلد مقابل منچسترسیتی قرار خواهند گرفت

براندان راجرز سرمربی تیم لیورپول، صدرنشین لیگ برتر انگلستان، پس از پیروزی دو بر یک مقابل وستهم گفته است که منچسترسیتی بیش از لیورپول برای کسب عنوان قهرمانی تحت فشار قرار دارد.

بازیکنان راجرز با پیروزی مقابل وستهم ۷۴ امتیازی شدند و با دو امتیاز بیشتر از چلسی در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفتند، از سوی دیگر منچسترسیتی با پیروزی چهار بر یک مقابل ساوتهمتون در رتبه چهارم جدول و در فاصله چهار امتیازی قرار دارد.

براندن راجرز گفته است: "آنها سرمایه گذاری کرده‌اند تا قهرمان لیگ قهرمانان و لیگ برتر شوند، آنها قصد دارند تا یکشنبه آینده در بازی مقابل ما نتیجه لازم را کسب کنند ولی ما قصد داریم از این بازی لذت ببریم. ما می‌دانیم که این مسابقه بسیار مهم است اما ما در مسابقات بزرگ این فصل نشان دادیم که خوب و عالی بازی می‌کنیم."

پیروزی مقابل وستهم، نهمین برد متوالی لیورپول در بازی‌های اخیر است، اگر این تیم بتواند رکورد قبلی سرخ پوشان را که ۱۲ پیروزی پشت سرهم است را بکشند، رکورد جدیدی را در تاریخ باشگاه لیورپول به ثبت خواهند رساند.

لیورپول تنها تیم در جمع تیم‌های بالای جدول لیگ برتر است که در ۱۴ بازی خود از ابتدای سال ۲۰۱۴ بدون شکست بوده است.

براندن راجرز از زمانی که هدایت لیورپول را در ژوئن ۲۰۱۲ بر عهده گرفته تا به حال نتوانسته منچسترسیتی را شکست دهد. در آخرین بازی دو تیم در دسامبر سال گذشته، منچسترسیتی دو بر یک لیورپول را در ورزشگاه اتحاد شکست داد.

سرمربی لیورپول گفته است: " ما باید آن بازی را می بردیم، ما همین طور باید در مسابقه فصل قبل در ورزشگاه آنها پیروز می‌شدیم و در بازی فصل قبل در آنفیلد نیز. ما از هیچ تیمی ترسی نداریم. به هر حال پیروزی در این بازی دست خودمان است ولی به حریف‌مان هم احترام می‌گذاریم."

او درباره استفاده از بازیکنان جوان در لیورپول گفت: "ما به بازیکنان جوان فرصت بازی می‌دهیم و فشاری روی آنها نیست بلکه تلاش این است که این فشار به من منتقل شود. تمام خواسته ما این است که بازیکنان روی توپ و تیم تمرکز کنند اگر ما این کار انجام دهیم می‌توانیم به هدف خود برسیم."

بازی هفته آینده دو تیم، نقش اساسی در تعیین قهرمان این فصل لیگ برتر انگلستان دارد ولی راجرز با رد این موضوع گفته است: " فکر می کنم تیم‌های بسیار خوبی در لیگ برتر هستند. منچسترسیتی بازیکنان فوق العاده‌ای دارد و ژوزه مورینیو و چلسی همواره یکی از مدعیان هستند. ما تنها بخشی از فشاری که باید در بالای جدول باید وجود داشته باشد هستیم . این موضوع ما را هیجان زده و عصبی نمی‌کند."