پپ گواردیولا؛ بایرن باید به فینال راه پیدا کند

حق نشر عکس Getty
Image caption سرمربی بایرن مونیخ، معتقد است که تیمش به مرحله بعدی صعود خواهد کرد

پپ گواردیولا سرمربی بایرن مونیخ در آستانه بازی برگشت دو تیم در ورزشگاه آلیانس آرنا اذعان کرد که حذف احتمالی این تیم از لیگ قهرمانان اروپا برای این باشگاه قابل قبول نخواهد بود.

مدافع عنوان قهرمانی که در رقابت‌های فصل جاری بوندس لیگا نیز موفق به کسب قهرمانی شده، در بازی رفت و در ورزشگاه اولدترافورد با منچستریونایتد ۱-۱ مساوی کرد.

پپ گواردیولا سرمربی بایرن مونیخ در کنفراس مطبوعاتی پیش از بازی گفته است: "اگر ما به فینال صعود نکنیم، باشگاه این موضوع را نخواهد پذیرفت. اگر ما نتوانیم به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کنیم این برای مربی جدید یک اشتباه بزرگ خواهد بود، چرا که این تیم فصل پیش در سه جام به قهرمانی دست پیدا کرد و من قصد دارم که همین موفقیت را در این فصل تکرار کنم، اگر غیر از این رخ دهد به هیچ وجه راضی کننده نیست."

سرمربی بایرن مونیخ درباره بازی برگشت در ورزشگاه آلیانس آرنا گفته است: "۱ – ۱ نتیجه خطرناکی است، ما نتوانستیم در منچستر پیروز شویم اما من مطمئنم که ما در نهایت صعود خواهیم کرد. در بازی برگشت ما نیاز به عملکرد عالی داریم چرا که می خواهیم در این مسابقه پیروز باشیم.

او درباره شیوه ‌ای که بایرن مونیخ باید مقابل منچستریونایتد اتخاذ کند گفته است: "در این بازی ما نباید گلی دریافت کنیم، با اعضای تیم درباره اینکه چگونه منچستریونایتد را شکست دهند صحبت کردم، ما باید در زمان حمله عالی عمل کنیم چرا که منچستر به محض اینکه ما در حمله توپ را از دست بدهیم روی ضد حمله ما را غافلگیر خواهد کرد، در نتیجه ما باید روی بازی تمرکز ویژه‌ای داشته باشیم."

پپ گواردیولا در بازی امشب، برخی از بازیکنان اصلی خود را به دلیل مصدومیت و محرومیت در اختیار نخواهد داشت. سباستین شواین اشتایگر و ژاوی مارتینز به دلیل محرومیت در بازی برگشت حضور ندارند.

گواردیولا معتقد است بازیکنانش به اندازه کافی از بازی رفت در منچستر تجربه کسب کردند:"در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان شما هرگز شانس دوباره‌ای ندارید، فشر و هیجان در این بازی بسیار بالا است و ما همواره در این شرایط عالی عمل کردیم. بازیکنان ما پس از تجربه منچستر می‌دانند که حریف چگونه بازی خواهد کرد. بازیکنان من نقاط ضعف و قوت منچستریونایتد را به خوبی می‌شناسند."

از سوی دیگر دیوید مویز سرمربی منچستر یونایتد درباره بازی برگشت یک چهارم نهایی مقابل بایرن مونیخ گفته است: " بازی برگشت برای ما فرصتی است که به نیمه نهایی صعود کنیم، ما برای راهیابی به مرحله بعد هر کاری که لازم باشد انجام خواهیم داد. این سخت‌ترین قسمت لیگ قهرمانان اروپا است."

او درباره نحوه بازی منچستریونایتد مقابل بایرن مونیخ گفته است: " من دوست دارم که در بازی امشب بتوانیم زمان بیشتری توپ را در اختیار داشته باشیم و نتیجه خوبی کسب کنیم. تیم حریف یکی از بهترین تیم‌های اروپاست. من پیش بینی می‌کنم که در این بازی ما بهتر از مسابقه دور رفت بازی کنیم و باور دارم که ما توانایی انجام این کار را داریم. تمرکز من در این بازی صعود به نیمه نهایی است، بازیکنان هم آماده و متمرکز روی این بازی هستند."

دیوید مویز معتقد است که این بازی برگشت مقابل بایرن مونیخ حکم فینال را برای منچستریونایتد دارد: " در این بازی همه بازیکنان باید عملکردی عالی داشته باشند. همه بازیکنان برای این بازی آمادگی لازم را دارند. ما برای کسب آمادگی برای این بازی، هر کاری که لازم بود انجام دادیم. برای ما این بازی مانند فینال است و باید در آن پیروز شویم."