تیم ملی فوتبال ایران 'کمبود بازی تدارکاتی' دارد

حق نشر عکس AFP
Image caption ایران پیش از دیدار دوستانه با گینه در ورزشگاه آزادی

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی درباره تیم ملی ایران نوشته این تیم کمبود تمرین و بازی تدارکاتی دارد اما همه امیدوارند تجربه کارلوس کی‌روش به آنها کمک کند تا در جام جهانی نتایج قابل‌قبولی داشته باشند.

این خبرگزاری نوشته هم‌گروه شدن با آرژانتین، نیجریه و بوسنی کار مشکلی را پیش روی هر تیمی قرار می‌دهد اما کمبود بازی تدارکاتی وضع را دشوارتر هم می‌کند.

ایران بعد از صعود به جام جهانی چهاردهم اسفند سال گذشته یک بازی تدارکاتی با گینه انجام داد. در همان روز کره جنوبی چهاردهمین بازی تدارکاتی خود را برگزار کرد.

در آن مسابقه ایران بازی خوبی به نمایش نگذاشت و دو بر یک شکست خورد. عدم آشنایی بازیکنان با یکدیگر می‌تواند دلیلی برای این نتیجه ضعیف باشد.

کارلوی کی‌روش بارها به اینکه بازی‌های تدارکاتی ایران کم است و او بازیکنانش را به اندازه کافی در اختیار ندارد اشاره کرده است؛ برای مثال اردوی تدارکاتی ایران که شهریور سال گذشته قرار بود در پرتغال برگزار شود لغو و دلیل آن "کمبود منابع مالی" اعلام شد.

ایران در رده سی و هفت رده بندی فیفاست و بر اساس جدول فیفا تا پیش از بازی نخست خود در جام جهانی با نیجریه، پنج بازی تدارکاتی دیگر دارد، با موزامبیک (۱۱۴)، بلاروس (۸۳)، مونته‌نگرو (۵۴)، آنگولا (۹۴) و ترینیداد و توباگو (۷۶).

با توجه به حریفان تدارکاتی ایران می‌شود حدس زد این تیم به بازی با نیجریه و بوسنی بیشتر از مسابقه با آرژانتین توجه دارد و شانس خود را برای درخشش در آن دو مسابقه بیشتر می‌بیند.

در میان حریفان ایران، نیجریه پس از صعود به جام جهانی ۱۳ بازی تدارکاتی کرده اما این رقم برای بوسنی چهار و برای آرژانتین پنج است.

با این حال به نظر می‌رسد بازی‌های آنها با حریفان قویتری بوده، مثلا آرژانتین و بوسنی یک بازی دوستانه با هم کرده‌اند که آرژانتین دو بر صفر برنده شده است.

حق نشر عکس AFP
Image caption کارلوس کی‌روش سابقه هدایت تیم‌های ملی امارات، آفریقای جنوبی و پرتغال را دارد.

قرار است ایران سه‌شنبه ۲۶ فروردین برای یک اردوی تدارکاتی به آفریقای جنوبی برود ودر آنجا با موزامبیک و احتمالا یک تیم باشگاهی آفریقای جنوبی بازی خواهد کرد.

اما ممکن است بازیکنان استقلال و سپاهان که درگیر جام باشگاه‌های آسیا هستند تیم ملی را در این سفر همراهی نکنند که این بر مشکلات کارلوس کی‌روش اضافه خواهد کرد.

با این حال این امیدواری وجود دارد که ایران اتکا به تجربه و مهارت‌های تاکتیکی کارلوس کی‌روش بتواند نتایج دور از انتظاری بدست آورد.

جواد نکونام هافبک تیم ملی می گوید "داشتن چنین مربی‌ای به ما اعتماد به نفس می‌دهد."

"ما از گروه سختی به جام جهانی صعود کردیم و حالا فقط هدفمان باید این باشد که در جام جهانی خوب بازی کنیم. ما می دانیم این کار آسانی نیست اما این را هم می دانیم که ما اینقدر خوب هستیم که بتوانیم باعث افتخار کشورمان شویم."

آسوشیتدپرس می‌نویسد تیم ایران زیر نظر کی‌روش سازمان دفاعی خوبی پیدا کرده اما مشکل این تیم در زدن گل است.

ایران پس از پیروزی چهار بر صفر بر لبنان در انتخابی جام جهانی، در هفت بازی بعد چهار گل زده است هر چند که در سه باری آخر انتخابی، دروازه‌اش به روی حریفان بسته ماند.

مطالب مرتبط