لیگ برتر انگلستان؛ رقابت برای دور شدن از منطقه خطر

هفته سی و چهارم لیگ برتر انگلستان امروز با شش بازی آغاز به کار کرد. در بازی‌های امروز، کریستال پالاس، فولام، کاردیف، استوک و اورتون بر حریفانشان چیره شدند و وست برامویچ مقابل تاتنهام متوقف شد.

حق نشر عکس Getty
Image caption پیروزی امروز فولام مقابل نوریچ می‌تواند روزنه امیدی باشد برای ماندن فولام در لیگ برتر

به دلیل سالگرد فاجعه هیلزبورو برای شروع بازی‌های این هفته لیگ برتر انگلستان ۷ دقیقه تاخیر در نظر گرفته شده است.

در بازی‌های امروز کریستال پالاس که میزبان استون ویلا بود، موفق شد این تیم را با تک گل جیسن پانچن در دقیقه ۷۶ شکست دهد و با ۳۷ امتیار در رده دوازدهم جدول قرار بگیرد.

این تیم که در خطر سقوط به دسته پایین‌تر بود، با پیروزی‌های پیوسته در سه هفته گذشته توانسته است فاصله خود را با منطقه خطر افزایش دهد و احتمال ماندنش در لیگ برتر بالا رفته است.

این در حالی است که استون ویلا با پذیرفتن چهارمین شکست پیاپی با تنها ۴ امتیاز بیش از تیم هجدهم (فولام در منطقه خطر) در رده چهارده جدول قرار دارد.

بازی دیگر امروز، در خانه فولام و مقابل نوریچ انجام گرفت، نتیجه این بازی با یک گل، به نفع فولام به پایان رسید.

هوگو رودایگا در این بازی موفق شد دروازه کاردیف را در دقیقه ۴۰ بازی باز کند.

اگر چه نوریچ با دو امتیاز بیشتر از فولام در رده نوزدهم جدول و خارج منطقه خطر دارد، اما با نگاهی به جدول و بازی‌های چند هفته اخیر می‌بینیم که فولام در بازی‌ها اخیر توانسته با دو پیروزی در دو بازی گذشته، خود را بهتر نشان بدهد و به نظر می‌رسد که تلاش جدی‌تری، نسبت به نوریچ برای ماندن در لیگ از خود، نشان می‌دهد.

اما درجنوب انگلستان، ساوتهمتون نتوانست با استفاده از موقعیت بازی در خانه، پیروز از میدان خارج شود. حریف ساوتهمتون در این بازی، کاردیف بود.

کاردیف که در رده ١٩ جدول و در منطقه خطر قرار دارد با تک گل روئیس در دقیقه ۶۵ بازی توانست سه امتیاز این بازی را از خود کند.

این در حالی است که کنترل بازی را بیشتر بازیکنان تیم میزبان در اختیار داشتند.

در بازی دیگر امروز، استوک در خانه موفق شد نیوکاسل را با یک گل شکست دهد. گل پیروزی این بازی را اریک پیترز در دقیقه ۴۲ بازی زد.

نیوکاسل با چهارمین شکستش در چهار هفته گذشته ۴۶ امتیازی است و در رده نهم قرار دارد، درحالیکه استوک به واسطه تفاضل گل کم‌تر، با امتیاز مشابه، در رده ۱۰ جدول قرار دارد.

اورتون که در زمین تیم ته جدولی ساندرلند، مقابل این تیم به میدان رفت، با پیروزی ۱-۰ به رده چهارم جدول صعود کرد. تک گل این بازی، دسته گل وس براون، مدافع ساندرلند بود که در دقیقه ۷۵ بازی وارد دروازه شد.

اما پرگل‌ترین بازی امروز در زمین وست برامویچ و مقابل تاتنهام انجام گرفت که با نتیجه مساوی ۳-۳ به پایان رسید.

تاتنهام در حال حاضر با ۶۰ امتیاز، ششم جدول است و وست برام با ۳۳ امتیاز شانزدهم جدول است.

فردا بازی‌های هفته سی و چهارم با دو رقابت ادامه خواهد یافت؛ دو تیم مدعی قهرمانی، لیورپول و منچستر سیتی به مصاف هم می‌روند و چلسی در سوانزیبا این تیم رقابت خواهد کرد.