آرسنال با شکست ویگان به فینال جام حذفی انگلستان رسید

حق نشر عکس Getty
Image caption درخشش لوکاس فابیانسکی در همان ضربات اول پنالتی، خیلی زود هواداران آرسنال را به شادمانی واداشت

تیم فوتبال آرسنال با شکست ویگان در ضربات پنالتی به فینال مسابقات جام حذفی انگلستان راه یافت تا شاید بعد از سالها بتواند جامی را به تالار افتخاراتش اضافه کند.

دو تیم روز شنبه (۱۲ آوریل - ۲۳ فروردین) روبروی هم قرار گرفتند و پس از تساوی یک بر یک در پایان ۱۲۰ دقیقه، کار به ضربات پنالتی کشید.

در ضربات پنالتی، لوکاس فابیانسکی، دروازه‌بان آرسنال، دو ضربه نخست بازیکنان ویگان را مهار کرد و بدین ترتیب از همان لحظات اول ضربات پنالتی، آرسنالی‌های حاضر در ورزشگاه رویای به فینال رسیدن را ملموس‌تر دیدند.

آرسنال از سال ۲۰۰۵ تاکنون نتوانسته جامی را به خانه ببرد و اکنون با این پیروزی در دیدار فینال باید با برنده بازی شفیلد یونایتد و هال سیتی مسابقه دهد.

این پیروزی برای بازیکنان آرسن ونگر علاوه بر راه یافتن به فینال، می‌تواند اعتماد بنفسی دوباره برای ادامه رقابت‌های لیگ برتر امسال به همراه بیاورد.

جایی که امروز تیم اورتون با پیروزی بر ساندرلند توانست خود را به جایگاه چهارم جدول برساند و آرسنال را پنجم کند.

آرسنال اگر چه امیدی برای قهرمان شدن در لیگ برتر امسال ندارد اما رقابت برای ماندن در بین ۴ تیم بالای جدول برای این تیم مهم است تا بتواند دست کم سهمیه حضور در فصل آینده جام قهرمانان باشگاه های اروپا را کسب کند.

با وجود این، احتمالا قهرمانی در جام حذفی انگلستان، از امروز در راس الویت‌های آرسن ونگر قرار خواهد گرفت تا دست کم طلسم قهرمان نشدن آرسنال را بعد از ۹ سال بشکند.

مطالب مرتبط