لیورپول برنده بازی بزرگ مقابل منچسترسیتی

حق نشر عکس Reuters
Image caption فلیپ کوتینیو روی اشتباه وینسنت کمپانی مدافع منچسترسیتی گل پیروزی لیورپول را به ثمر رساند

لیورپول در بیست و پنجمین سالگرد حادثه هیدلزبرو، با پیروزی مقابل منچسترسیتی در یک بازی نزدیک، گام بزرگی برای قهرمانی در لیگ برتر انگلستان برداشت.

سرخ پوشان لیورپول که در ورزشگاه آنفلید میزبان منچسترسیتی بودند با دو گل زود هنگام رحیم استرلینگ و مارتین اسکرتل در ۳۰ دقیقه ابتدای نیمه اول به راحتی از حریف خود پیش افتادند.

لیورپول در نیمه اول با نمایشی عالی، توانست دهمین پیروزی پی در پی خود در این فصل را کسب کند. پیش از آغاز بازی، در مورد آمادگی وینسنت کمپانی مدافع و کاپیتان منچسترسیتی برای این بازی تردید وجود داشت. ولی این بازیکن در نهایت به بازی رسید و در ترکیب یازده نفر اصلی منچسترسیتی قرار گرفت.

منچسترسیتی که در همان دقایق ابتدایی بازی یحیی توره را به دلیل مصدومیت از دست داد، در نیمه دوم با زدن دو گل به بازی بازگشتند.

داوید سیلوا هم با ارائه یک بازی عالی گل اول بازی را زد و ارسال او پس از برخورد با گلن جانسون مدافع و سایمون مینوله دروازه‌بان لیورپول تبدیل به گل تساوی منچسترسیتی شد.

۱۲ دقیقه مانده به پایان بازی، اشتباه وینست کمپانی مدافع و کاپیتان منچسترسیتی در دفع توپ باعث شد، فلیپ کوتینیو با یک شوت دقیق از داخل محوطه جریمه، گل پیروزی لیورپول را وارد دروازه منچسترسیتی کند.

جوردن هندرسون در دقایق پایانی به دلیل تکل خشن روی پای سمیر نصری با دریافت کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد. این بازیکن سه بازی از چهار مسابقه آخر سرخ پوشان لیورپول را از دست داد.

داور در دقایق پایانی این بازی، خطای هند واضح مارتین اسکرتل در محوطه جریمه را ندید تا لیورپول تا در یک بازی سخت پیروز شود.

اگر لیورپول بتواند چهار بازی خود را با پیروزی به پایان برد، بعد از 25 سال قهرمان لیگ برتر انگلستان خواهد شد؛ ولی لیورپول در یکی دیگر از بازی‌های تعیین کننده این فصل باید در آنفلید با چلسی روبرو شود، این تیم با توجه به اینکه میزبان چلسی است شانس زیادی برای قهرمانی در لیگ دارد.

نمایش عالی منچسترسیتی در نیمه دوم نشان دهنده این بود که تیم همچنان یکی از شانس‌های جدی قهرمانی در این فصل است. بازیکنان این تیم در جریان بازی معتقد بودند که لوئیز سوارز، بهترین گلزن لیورپول، به دلیل تمارض باید کارت زرد دوم را دریافت می کرد و از زمین اخراج می‌شد.

در دیگر بازی امروز چلسی با شکست سوانزی، فاصله دو امتیازی خود را با لیورپول صدرنشین حفظ کرد. چیکو فلورز مدافع این تیم خیلی زود و در دقیقه 16 بازی با گرفتن کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.

چلسی، پس از ده نفره شدن سوانزی، بازی را کاملا در اختیار گرفت ولی نتوانست دروازه سوانزی را در نیمه اول باز کند. اما دمبابا در دقیقه 68 بازی با ضربه‌ای تمام کننده از پشت محوطه جریمه تک گل چلسی در این بازی را وارد دروازه سوانزی کرد.

دمبا با، هفته گذشته هم با زدن گل پیروزی بخش چلسی در مقابل پاری سن ژرمن باعث صعود آبی پوشان به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شده بود.

سوانزی با این شکست در رتبه پانزدهم جدول باقی ماند، این تیم در حال حاضر با فاصله سه امتیاز از منطقه خطر در آستانه سقوط به دسته قهرمانی قرار دارد.

مطالب مرتبط