تیم ملی فوتبال ایران یازده نفره راهی آفریقای جنوبی شد

حق نشر عکس ISNA

تیم ملی فوتبال ایران بامداد امروز، سه‌شنبه ۲۶ فروردین، برای اردوی تدارکی جام جهانی برزیل ۲۰۱۴، راهی آفریقای جنوبی شد.

فدراسیون فوتبال ایران، پیشتر اسامی ۲۸ نفر را برای حضور در ترکیب تیم ملی در اردوی تدارکاتی آفریفای جنوبی اعلام کرده بود، اما باشگاه‌های استقلال و سپاهان به بازیکنان ملی پوششان اجازه سفر به آقریقای جنوبی را ندادند.

با این تصمیم مقامات استقلال و سپاهان، کی‌روش هم به بازیکنان تراکتورسازی و فولاد اجازه همراهی با تیم‌هایشان در لیگ قهرمانان آسیا داد و خود به همراه فقط ۱۱ نفر از بازیکنان تیم ملی، ایران را ترک کرد.

برنامه این اردو از دیروز ۲۵ فرورین شروع شده است و تا ۱۷ اردیبهشت ادامه خواهد یافت.

کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران برای ایجاد آمادگی، بازیکنان این تیم را تا زمان حضور در اردوی تیم ملی به استراحت کامل ملزم کرده بود.

محمد هادی آیت الهی-نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال به وبسایت رسمی این فدراسیون گفت: "باتوجه به اینکه دو ماه فرصت تا شروع رقابتهای جام جهانی را داریم، باشگاهها باید کمال همکاری را با فدراسیون فوتبال و تیم ملی داشته باشد. نباید جو را ملتهب کرد و حاشیه برای تیم ملی به وجود آورد."

او در ادامه افزود: "در مصوبه ستاد جام جهانی آمده است که باشگاهها موظف هستند بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی فوتبال قرار دهند. از طرفی دیگر، رئیس فدراسیون فوتبال نیز صراحتا اعلام کرده که بازیکنان باشگاهها باید در اختیارتیم ملی باشند در غیر اینصورت عدم حضورشان در تیم ملی؛ از طریق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پیگیری می‌شود."

اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم در این مورد گفت: "باید از مسئولان این باشگاه‌ها‌ دعوت کنیم تا به کمیته انضباطی بیایند و دلایل‌ قانونی‌شان را برای ندادن بازیکن به تیم ملی بیان کنند."

منصور پور‌حیدری،مدیر فنی تیم استقلال تهران در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت که ملی پوشان استقلال در صورت نتیجه نگرفتن این تیم در عربستان، به اردوی تدارکاتی تیم ملی خواهند پیوست.

استقلال تهران فردا با الشبان عربستان و فولاد با بالجیش قطر در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا به رقابت خواهند پرداخت. تراکتورسازی تبریز و سپاهان اصفهان هم به ترتیب با تیم‌های الاتحاد عربستان و السد قطر مسابقه خواهند داد.

مطالب مرتبط