لیگ قهرمانان آسیا: شب پرگل برای سپاهان؛ ناکامی برای تراکتور

حق نشر عکس ISNA
Image caption احتمال این‌که ملی‌پوشان سپاهانی به تمرین تیم ملی بروند، کمتر شد

شامگاه سه‌شنبه دو تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم‌هایی از قطر و امارات رفتند. سپاهان با چهار گل که زد، باز هم به فکر صعود است ولی تراکتور با دو گل که خورد، بختی برای صعود ندارد.

در ادامه هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سپاهان ایران در ورزشگاه فولادشهر اصفهان چهار بر صفر السد قطر را شکست داد.

اولین گل زردپوشان ایران نزدیک بود در دقیقه ۳۶ بازی به ثمر بنشیند. در یک ضربه ایستگاهی ، احسان حاج‌صفی توپ را روی دروازه فرستاد و شجاع خلیل‌زاده آن را به دروازه نشاند اما این گل، آفساید اعلام کرد.

پس از آن دیگر دروازه‌ای باز نشد تا دقیقه ۴۷ که مهدی شریفی از پشت محوطه جریمه ، توپ را روانه دروازه السد کرد.

گل دوم سپاهانی‌ها هم این‌طور ثبت شد که حسین پاپی در دقیقه ۵۵، از درون محوطه جریمه به مهدی شریفی پاس داد و او دومین گل را به ثمر رساند.

در دقیقه ۶۳‌ هم جواهر سوکای، مهاجم آلبانیایی سپاهان، ‌از سمت راست به سوی دروازه السد تاخت و از پشت محوطه جریمه، توپ را با پای چپ به سوی دروازه زد تا به گل بنشیند.

چهارمین گل سپاهان را مدافع السد به دروازه خودی زد. توپی که احسان حاج‌صفی شوت کرده بود، به مدافع تیم قطری خورد و در دروازه نشست.

علاوه بر این‌ها، در ثانیه‌های ابتدایی نیمه دوم بازی، علی کریمی روی اشتباه بازیکن السد با دروازه‌بان این تیم تک‌به‌تک شد اما نهایتا ضربه‌ای که نواخت، پس از برخورد به دیرک افقی دروازه به بیرون رفت.

سپاهان با این پیروزی هفت امتیازی شد و موقتاً به صدر جدول گروه دی رفت.

با این پیروزی سپاهان بخت فراوانی پیدا کرد که با پیروزی در دیدار هفته آینده در برابر الهلال، به مرحله حذفی صعود کند.

با این شرایط احتمال این که سپاهان بازیکنان ملی‌پوش‌اش را پس از بازی امشب در اختیار تیم ملی ایران قرار دهد، خیلی کمتر شد.

زلاتکو کرانچار، سرمربی سپاهان هم پس از این پیروزی گفت که چون روزهای تمرین تیم ملی ایران در تقویم فیفا نیست، این تیم موظف نیست ملی‌پوشانش را آزاد کند.

باخت تراکتور: دو بر صفر

حق نشر عکس ISNA
Image caption تراکتور این بار هم از صعود در لیگ فهرمانان آسیا باز ماند

در دیگر بازی دوشبه‌شب، تراکتور‌سازی ایران در ورزشگاه خانگی الاتحاد، دو بر صفر شکست خورد و با این نتیجه دیگر امیدی برای صعود از گروه خود ندارد.

الاتحاد از ابتدا بازی را هجومی آغاز کرد و عبدالفتاح اسیری توانست در دقیقه ۱۸ بازی به گل برسد.

میلاد فخرالدینی در دقیقه ۲۵ بازی در میانه میدان روی مختار فلاته خطا کرد و این به اخراجش از زمین منجر شد تا تراکتور بازنده، ده نفره به بازی ادامه دهد.

تراکتور سازی ایران حملاتی را روی دروازه الاتحاد ترتیب داد اما در دقیقه ۶۰ بازی روی یک ضدحمله، مختار فلاته با حامد لک تک‌به‌تک شد و توانست گل دوم الاتحاد را در آن بین به ثمر برساند.

اما این دو گل، همه فرصت‌های دو تیم نبود. از جمله در آخرین لحظات نیمه اول بازی، یاران الاتحاد یک فرصت خوب برای گل‌زدن پیدا کردند ولی با دفاع حامد لک، این فرصت به گل ننشست.

در دقیقه ۵۱ بازی سعید دقیقی روی پاس کریم انصاری‌فرد با دروازه‌بان الاتحاد تک‌به‌تک شد اما نتوانست این فرصت را به گل تبدیل کند.

بلافاصله پس از گل دوم الاتحاد، در دقیقه ۶۲ مختار فلاته با حامد لک تک‌به‌تک شد و این بار لک روی او خطا کرد.

داور مسابقه با اعلام ضربه پنالتی ،لک را با کارت زرد جریمه کرد. فهد المبلد این پنالتی را نواخت اما ‌ضربه‌اش به دیرک افقی خورد و بیرون رفت.

با این بازی، تراکتور در رده سوم گروه سی نشست و بیش از پیش از راه‌یابی به مرحله بعدی ناامید شد.

در دیگر بازی این گروه لخویا قطر میزبان العین امارت بود که در نهایت این دیدار با پیروزی پنج بر صفر العین به پایان رسید.