منچستر سیتی؛ 'دست و دل بازترین تیم ورزشی دنیا'

حق نشر عکس Reuters
Image caption منچستر سیتی که قهرمان جام اتحادیه شد در لیگ برتر هم از شانس خوبی برای قهرمانی فصل جاری برخوردار است

تیم منچستر سیتی، در گزارشی، بالاترین پرداختی را در دنیای ورزش دارد. بنا به گزارش اسپورت اینتلیجنس، متوسط دستمزد بازیکنان تیم اصلی این باشگاه، ۵.۳ میلیون پوند در سال است.

بر اساس جدولی که در گزارش اسپورت اینتلیجنس آمده، ۶ تیم از ۱۰ تیم برتر به باشگاه‌های فوتبال تعلق دارد؛ سهم بسکتبال دو تیم است و دو تیم هم نماینده بیسبال اند.

تیم‌های منچستر سیتی (اول)، منچستر یونایتد (هشتم) و چلسی (دهم) باشگاه‌های مطرح لیگ برتر انگلستان در این جدول اند.

بین تیم‌های فوتبالی لیگ برتر انگلستان، لیورپول که در حال حاضر صدر نشین جدول لیگ است با متوسط پرداختی ۳.۴ میلوین پوند در سال در رده بیستم این جدول قرار دارد.

دو تیم رئال مادرید (چهارم) و بارسلونا (پنجم) اسپانیا را نمایندگی می‌کنند؛ هر دو تیم به طور متوسط بیش از ۴.۹ میلیون پوند در سال به بازیکنان تیم اصلیشان پرداخت می‌کنند.

بایرن مونیخ (هفتم) تنها سهم آلمان از ده تیم دست و دلباز‌ دنیای ورزش است که متوسط پرداختی این تیم به بازیکنانش ۴.۴ میلیون پوند در سال است.

ردیف دوم و سوم این جدول به دو باشگاه نیویورک یانکیز و لس‌آنجلس داجرز از لیگ برتر بیسبال آمریکا تعلق دارد.

سهم بسکتبال هم به دو تیم بروکلین نتس (ششم) و شیکاگو بولز (نهم) محدود شده است.

اما نکته جالب در مورد لیگ بسکتبال آمریکا، این است که اگرچه این لیگ تنها دو نماینده در بین ده تیم اول جدول دارد اما با متوسط پرداختی ۲.۹۸ میلیون پوند به ۴۴۱ بازیکنش، دست و دل‌ بازترین لیگ حرفه‌ای دنیاست.

طبق توضیح اسپورت اینتلیجنت، "مبنای این گزارش تنها درآمد بازیکنان از عضویت در این باشگاه‌ها است و نه باقی درآمدهایشان."

برای تنظیم این گزارش، ۲۹۴ تیم از بین هفت ورزش در ۱۵ لیگ ۱۲ کشور مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

فوتبال، بیسبال، بسکتبال، فوتبال آمریکایی (گریدیرون)، کریکت، هاکی روی یخ و فوتبال استرالیایی هفت ورزشی است که برای تهیه این گزارش مورد بررسی قرار گرفته‌اند.