کاردیف کریستال پالاس را به تقلب متهم کرد

حق نشر عکس PA
Image caption کریستال پالاس برای اولین بار می‌تواند بیش از یک فصل در لیگ برتر بماند

بی‌بی‌سی مطلع شده باشگاه کاردیف سیتی نامه‌ای پنج صفحه‌ای به سازمان لیگ برتر انگلستان فرستاده و باشگاه کریستال پالاس را متهم کرده که بطور غیرقانونی از ترکیب تیم کاردیف پیش از مسابقه دو تیم مطلع شده و درخواست کرده که نتیجه این مسابقه بی‌اعتبار شود.

این مسابقه که دوازده روز پیش در ورزشگاه کاردیف برگزار شد با نتیجه سه بر صفر به نفع کریستال پالاس به پایان رسید.

در همان زمان این موضوع مطرح شد که ترکیب کاردیف پیش از مسابقه لو رفته بوده اما اوله‌گونار سولشر سرمربی کاردیف این موضوع را تکذیب کرد.

با اینحال خبرهایی منتشر شد مبنی بر این که کاردیف تحقیق را در این رمینه شروع کرده است.

در نامه‌ای که وکلای باشگاه کاردیف به سازمان لیگ برتر انگلستان فرستاده‌اند این ادعا مطرح شده که ایان مودی مدیر فنی باشگاه کریستال پالاس در تلاش بوده حداقل ۲۴ ساعت پیش از مسابقه از ترکیب تیم کاردیف مطلع شود و تونی پولیس سرمربی کریستال پالاس هم از این موضوع خبر داشته است.

وکلای کاردیف مدعی شده‌اند که می‌توانند ثابت کنند ایان مودی که پیشتر برای باشگاه کاردیف کار می‌کرده، موفق شده ترکیب کاردیف را بدست آورد و به این ترتیب قواعد لیگ برتر را زیر پا گذاشته است.

حق نشر عکس PA
Image caption نتایج فوق‌العاده تونی پولیس با کریستال پالاس او را کاندید بهترین مربی فصل کرده است

باشگاه کاردیف با متهم کردن کریستال پالاس به تخلف و تقلب، از سازمان لیگ برتر خواسته است که برای حفظ سلامت این رقابت‌ها اقدامی جدی صورت دهد.

"با توجه به اینکه کاردیف در خطر جدی سقوط به دسته پایین‌تر قرار دارد این موضوع می‌تواند تبدیل به دردسری برای سازمان لیگ برتر انگلستان شود."

همزمان بى بى سى مطلع شده است كه سازمان لیگ برتر انگلستان به این اتهامات به طور جدی رسیدگی خواهد کرد اما این رسیدگی به بررسى عملكرد باشگاه ها و كاركنانشان خواهد پرداخت و به نظر نمى رسد كه اعتبار مسابقه اى كه ميان دو تيم برگزار شده، بازنگرى شود.

دیوید باند سردبیر بی‌بی‌سی اسپورت می‌گوید سوال مهم این است که چه کسانی از این موضوع مطلع بوده‌اند، چه زمانی مطلع شده‌اند و دقیقا چه می‌دانسته‌اند.

کریستال پالاس دیشب در نتیجه‌ای جالب توجه اورتون را سه بر دو در گودیسون پارک شکست داد و با چهل امتیاز در رده یازدهم قرار گرفت.

بطور سنتی در لیگ برتر انگستان، چهل امتیاز برای فرار از سقوط به دسته پایین‌تر کافی تلقی می‌شود.

تونی پولیس تقریبا پنج ماه پیش جانشین ایان هالووی شد. در آن زمان کریستال پالاس با چهار امتیاز از یازده بازی در قعر جدول بود و کارشناسان سقوط این تیم را قطعی می‌دانستند.

حق نشر عکس PA
Image caption اوله‌گونار سولشر نتوانسته کاردیف را از بحران نجات دهد

در این مدت تونی پولیس کریستال پالاس را متحول کرد و این تیم را چهار بازی به پایان فصل از خطر سقوط نجات داد.

کاردیف هم مثل کریستال پالاس فصل پیش به لیگ برتر رسید.

این تیم در ابتدای سال ۲۰۱۴ در رده هفدهم بود و یک امتیاز با منطقه سقوط فاصله داشت. در آن زمان مالک مالزیایی باشگاه مالکی مک‌کی، سرمربی محبوب تیم را اخراج و اوله‌گونار سولشر، بازیکن پیشین منچستر یونایتد را به جایش منصوب کرد.

این تیم از آن به بعد وضعیتی به مراتب وخیم‌تر پیدا کرده و بعید است فصل آینده در لیگ برتر بماند.

با وجود تلاش های بی‌بی‌سی برای دریافت واکنش مسئولان کریستال پالاس، این باشگاه هنوز هیچ اظهار نظری در ارتباط با اتهامات تیم کاردیف نکرده است.

مطالب مرتبط