کارلوس کی‌روش بازیکنان سپاهان را از تیم ملی خط زد

حق نشر عکس Getty Images
Image caption کارلوس کی‌روش به قاطعیت شهرت دارد و بعد از کنار گذاشتن بازیکنی، معمولا نظرش را تغییر نمی‌دهد

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران بدلیل اینکه باشگاه سپاهان بازیکنانش را برای اردوی آفریقای جنوبی در اختیار تیم ملی نگذاشت تصمیم گرفت شش ملی‌پوش سپاهان را از تیم ملی کنار بگذارد.

با اینکه لیگ برتر فوتبال ایران به پایان رسیده باشگاه سپاهان برخلاف نظر فدراسیون فوتبال و تیم ملی تصمیم گرفت برای رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا رحمان احمدی (دروازه‌بان)، شجاع خلیل‌زاده، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، یعقوب کریمی و مهدی شریفی را در اختیار کی‌روش نگذارد.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش پس از جلسه‌‌ای دو ساعته‌ با کادر فنی در آفریقای جنوبی هر شش بازیکن سپاهان را خط زد و به جای رحمان احمدی، علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم نفت تهران به تیم ملی دعوت کرد.

عدم حضور بازیکنان استقلال تهران و سپاهان اصفهان در اردوی تیم ملی باعث شد کارلوس کی‌روش با یازده بازیکن راهی آفریقای جنوبی شود.

در حالی‌که استقلال و سپاهان حاضر نشدند پیش از هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا، ملی‌پوشان خود را در اختیار تیم ملی قرار دهند فولاد و تراکتورسازی حتی پیش از هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا بازیکنان‌شان را به اردوی تیم ملی فرستادند؛ هرچند کی‌روش آنها را به تیم‌هایشان بازگرداند.

قرار است ملی‌پوشان فولاد (مهرداد جماعتی، بختیار رحمانی و سوشا مکانی) و تراکتورسازی (کریم انصاری‌فرد و حامد لک) شنبه از تهران به ژوهانسبورگ پرواز کنند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption سپاهان که سهمیه آسیایی فصل بعد را از دست داده عزمش را برای رقابت‌های این فصل جزم کرده است

سپاهان با اینکه سه شنبه بازی خود را در لیگ قهرمانان آسیا با پیروزی چهار بر صفر السد قطر تمام کرد اما صعودش به مرحله بعد قطعی نشده بنابراین کادر فنی این تیم تصمیم گرفت بازیکنانش را تا هفته دیگر نگه‌دارد و پس از آن نیز در "صورت لزوم" آنها را به تیم ملی بفرستد.

زلاتکو کرانچار، سرمربی سپاهان پس از این پیروزی گفت چون روزهای تمرین تیم ملی ایران در تقویم فیفا نیست، این تیم موظف نیست ملی‌پوشانش را آزاد کند.

کی‌روش می‌خواهد بازیکنان استقلال هم به اردوی تیم ملی بپیوندند اما به دلیل تعدد سفرهای این تیم به بازیکنان استقلال تا دوشنبه برای پیوستن به اردو فرصت داده است.

قرار است ایران در آفریقای جنوبی با تیم ملی موزامبیک و یک تیم باشگاهی از آفریقای جنوبی بازی تدارکاتی داشته باشد.

سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران بارها از کمبود بازی‌های تدارکاتی، بی‌برنامگی و در اختیار نداشتن بازیکنان برای اردوی تیم ملی شکایت داشته است.

مطالب مرتبط