دیوید مویز از سرمربی‌گری باشگاه منچستریونایتد برکنار شد

دیوید مویز
Image caption از مدتی پیش گفته می‌شد بازیکنان تیم از نحوه تمرین و تاکتیک‌های دیوید مویز ناراضی هستند

دوید مویز روز سه شنبه پس از ده ماه از سرمربی‌گری منچستریونایتد برکنار شد.

سر الکس فرگوسن پس از ۲۶ سال، سال گذشته و پس از سیزدهمین قهرمانی با شیاطین سرخ در لیگ برتر، اعلام بازنشستگی و دیوید مویز را به عنوان جانشین خود انتخاب کرده بود.

مویز ۵۰ ساله با قراردادی ۶ ساله اورتون را ترک کرد و هدایت منچستریونایتد را برعهده گرفت.

یک روز پیش از این، باشگاه منچستریونایتد در واکنش به انتشار گزارش هایی مبنی بر اخراج دیوید مویز گفته بود که این مربی اخراج نشده ولی در مورد آینده حضور او به عنوان سرمربی منچستریونایتد سکوت کرده بود.

بسیاری از روزنامه‌های چاپ انگلستان پس از شکست دو بر صفر منچستر یونایتد از اورتون در روز یکشنبه، از دیروز خبر داده بودند که باشگاه منچستریونایتد بعلت عملکرد ضعیف دیوید مویز در اولین فصل حضورش در این باشگاه، قصد دارد به همکاری خود با این مربی اسکاتلندی پایان دهد.

اما سخنگوی باشگاه منچستریونایتد به بی‌بی‌سی گفته بود دیوید مویز اخراج نشده اما در پاسخ به این سوال که آیا امکان اخراج او پیش از پایان فصل وجود دارد گفته بود: "ما در مورد این گمانه زنی‌ها اظهار نظر نمی‌کنیم."

روزنامه دیلی میل روز دوشنبه نوشته بود دیوید مویز پیش از پایان فصل از سمت خود برکنار خواهد شد.

روزنامه دیلی تلگراف هم نوشت دیوید مویز به دلیل از دست دادن حمایت خانواده گلیزر، مالکان باشگاه منچستریونایتد، از سمت خود برکنار خواهد شد.

در همین حال، دو روزنامه سان و دیلی میرور گزارش داده‌ بودند که دیوید مویز دیگر از حمایت هیات مدیره باشگاه برخوردار نیست.

منچستریونایتد در فاصله چهار بازی مانده تا پایان رقابت‌های این فصل لیگ برتر انگلستان در رده هفتم جدول قرار دارد که کمترین امتیاز کسب شده توسط این تیم در لیگ برتر است.

شیاطین سرخ تا اینجای فصل با هدایت دیوید مویز شش بازی خانگی خود را واگذار کرده‌اند، و این تیم با شکست مقابل سوانزی در ورزشگاه اولدترافورد از جام حذفی انگلستان کنار رفت و پس از باخت در ضربات پنالتی مقابل ساندرلند از رقابت‌های جام اتحادیه انگلستان حذف شد.

منچستریونایتد در فصل آینده برای اولین بار از سال ۱۹۹۵ امکان حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا را نخواهد داشت و برای اولین بار از سال ۱۹۹۰ سهمیه حضور در هیچ کدام از دو جام معتبر اروپایی را به دست نیاورده است.

شیاطین سرخ در این فصل به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید ولی شکست مقابل بایرن مونیخ مانع از راهیابی این تیم به نیمه نهایی شد.

رایان گیگز بازیکن-مربی این تیم و نیکی بات سرمربی تیم ذخیره‌های منچستر یونایتد هدایت این تیم را در چهار بازی آخر فصل بعهده خواهند داشت. اولین بازی منچستر یونایتد شنبه در مقابل نورویچ خواهد بود.

از لوییس ون گال، یورگن کلوپ، دیگو سیمئونه، لوران بلان، کارلو آنچلوتی و حتی سر الکس فرگوسن بعنوان جانشین احتمالی مویز نام برده می‌شود با این حال رسانه‌های بریتانیا شانس لوییس ون گال را از همه بیشتر می‌دانند.

با این حال چندین نظرسنجی اینترنتی نشان می‌دهد یورگن کلوپ سرمربی بوروسیا دورتموند محبوبترین گزینه در بین هواداران است.

مطالب مرتبط