سپاهان با شکست مقابل الهلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد

حق نشر عکس afc.com
Image caption زرد پوشان سپاهان برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی تنها نیاز به تساوی مقابل نماینده عربستان داشتند

سپاهان با شکست یک بر صفر مقابل الهلال عربستان از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت.

زرد پوشان سپاهان برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی تنها نیاز به تساوی مقابل نماینده عربستان داشتند.

سپاهان هفته گذشته با پیروزی گل چهار بر صفر مقابل السد قطر امید زیادی برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی داشت. این تیم در صورت کسب تساوی در ریاض مقابل الهلال به مرحله حذفی این رقابت‌ها راه پیدا می کرد.

سپاهان در نیمه اول با بازی تدافعی بیشتر سعی در بسته نگه داشتن دروازه خود داشت، در مقابل الهلال با در اختیار گرفتن بازی در میانه میدان سعی در باز کردن دروازه تیم میهمان داشت.

الهلال در دقایق اضافه نیمه اول روی پاس در عمق کاستیو برای ناصر الشمرانی دروازه شهاب گردان را باز کرد. بازیکنان سپاهان در این صحنه معتقد بودند بازیکن الهلال در آفساید قرار داشته است.

در نیمه دوم سپاهان برای به تساوی کشاندن نتجه، بازی تهاجمی را در دستور کار قرار داد. زلاتکو کرانچار با آوردن علی کریمی و مهدی شریفی سعی در باز کردن دروازه الهلال داشت.

بازیکنان الهلال در آغاز نیمه دوم می‌توانستند گل دوم را هم وارد سپاهان کنند ولی ضربه سالم الدوساری با برخورد به تیرک عمودی دروازه سپاهان به بیرون رفت.

سپاهان در ادامه بازی، برای باز کردن دروازه الهلال موقعیت‌های مناسبی را روی دروازه این تیم خلق کرد ولی نتوانست دروازه را باز کند.

امید ابراهیمی در دقیقه ۷۱ از روی ضربه کاشته می‌توانست دروازه الهلال را باز کند ولی ضربه او با فاصله کمی از روی دروازه الهلال به بیرون رفت.

در ادامه، الشمرانی زننده تک گل الهلال روی اشتباه شجاع خلیل زاد در دقیقه ۷۸ با دروازه‌بان سپاهان تک به تک شد ولی ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

بازیکنان سپاهان در دقایق پایانی بازی تلاش زیادی برای زدن گل مساوی کردند ولی در نهایت این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به نفع الهلال به پایان رسید و این تیم به همراه السد قطر به مرحله حذفی این رقابت‌ها صعود کرد.

سپاهان با این باخت هفت امتیازی باقی ماند و در پایان مرحله گروهی در رده آخر جدول گروه D قرار گرفت.

تراکتورسازی تبریز که هفته گذشته با شکست مقابل الاتحاد عربستان از لیگ قهرمانان حذف شده بود، در آخرین بازی خود در این رقابت‌ها در ورزشگاه یادگار امام تبریز میهمان لخویا امارات بود.

لخویا در این بازی با تک گل مجید بوقرا از روی نقطه پنالتی تراکتورسازی را شکست داد، از گروه C این رقابت‌ها العین امارات و الاتحاد عربستان به مرحله بعدی این رقابت‌ها صعود کردند.

یکی از نکات قابل توجه این بازی، توقف ۳۰ دقیقه مسابقه به دلیل بارش تگرگ در ورزشگاه یادگار امام تبریز بود.

از چهار نماینده ایران یعنی استقلال تهران، سپاهان، تراکتورسازی و فولاد خوزستان در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا تنها فولاد خوزستان موفق به صعود به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها شده است.

مطالب مرتبط