تیم ملی کشتی آزاد ایران پیشتار اولین روز مسابقات قهرمانی آسیا

حق نشر عکس isna
Image caption میثم مصطفی جوکار

تیم ملی کشتی آزاد ایران در اولین روز از رقابت‌های قهرمانی آسیا با سه طلا و یک مقام پنجم پیشتاز این مسابقات شد. احمد محمدی، میثم مصطفی جوکار و کمیل قاسمی مدال طلا گرفتند و مهران رضا زاده به مقام پنجم رسید.

احمد محمدی، کشتی‌گیر وزن ۶۵ کیلوگرم، در اولین کشتی امروز، راجنش راجنش از هند را ۱۰ بر صفر شکست داد، در دوم دوران ژوماگزیف از قزاقستان را ۱۴ بر چهار برد و نیمه نهایی راه پیدا کرد.

دور نیمه نهایی باتمانگنای از مغولستان روی تشک رفت و او را شکست داد و نهایتا با پیروزی قاطع ۱۰ بر صفر بر جین هیوک کانگ به مدال طلا رسید.

میثم مصطفی جوکار، کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم، دور اول را ۱۲ بر یک از بوشی از عراق برد، در دور دوم، ۱۱ - صفر بر کینگ از چین غلبه کرد، نیمه نهایی را ۴-۲ به ارشید قربان اف از ازبکستان پیروز شد و در نهایت اصلان کاهیدزه را ۱۰ بر صفر شکست داد و روی سکوی نخست رفت.

کمیل قاسمی که در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی گرفت موفق شد نام کونگ جین از کره جنوبی را در دور نخست ۱۰ بر هیچ شکست دهد؛ دور دوم را با پیروزی ۵-۰ مقابل آیال لازاروف از قرقیزستان پشت سر گذاشت. نیمه نهایی را ۱۲ - ۰ بر دولت شابانبای از قرقیستان پیروز شد و در دور نهایی زولبو ناتسوگسورن از مغولستان را ۱۰ - صفر برد و مدال طلای را از آن خود کرد.

مهران رضازاده، کشتی‌گیر وزن ۵۷ دور اول را ۵-۴ به تسوگباتار از مغولستان واگذار کرد اما در دور دوم موفق شد تاهونگ از ویتنام را ۱۰ بر صفر ببرد؛ در نهایت در دور رده بندی به دلیل گرفتن اخطار بازی ۵-۵ را به فومیتاکا موریشیتا از ژاپن باخت و پنجم شد.

در پایان روز اول از این رقابت‌ها ایران با ۳۶ امتیاز پیشتاز شد و مغولستان با ۳۴ امتیاز در رده دوم قرار گرفت؛ قزاقستان هم با ۳۳ امتیاز سومین تیم پر امتیاز شد.

فردا، پنجشنبه، مسعود اسماعیل‌پور در وزن ۶۱ کیلوگرم، مصطفی حسین خانی، ۷۰ کیلوگرم، رضا افضلی ۷۴ کیلوگرم و حامد طالبی زرین کمر در وزن ۹۷ کیلوگرم با حریفان خود به رقابت خواهند پرداخت.