'نحوه عزل مویز غیرحرفه‌ای بود'

حق نشر عکس AFP
Image caption مویز فقط ۱۰ ماه مربی منچستر یونایتد بود

باشگاه منچستر یونایتد در پی اخراج دیوید مویز از کسوت سرمربیگری به اعمال رفتار غیر حرفه‌ای متهم شد.

بنا بر آنچه به اطلاع بی‌بی‌سی رسیده، آقای مویز از نحوه ابلاغ حکم برکناری خود توسط باشگاه خشمگین است.

این مربی اسکاتلندی، امروز، چهارشنبه، در بیانیه‌ای با تشکر از الکس فرگوسن برای در اختیار قرار دادن فرصت مربیگری این تیم لیگ برتری گفت که به تجربه مربیگری منچستر یونایتد افتخار می‌کند.

در عین حال، اتحادیه مربیان لیگ، منچستر یونایتد را به دلیل "رفتار غیرحرفه‌ای" مقصر می‌داند.

روز دوشنبه، یک روز بعد از باخت ۰-۲ منچستر یونایتد مقابل اورتون در چارچوب بازی‌های لیگ برتر، روزنامه‌ها در مورد اخراج مویز مطالبی را منتشر کردند که صبح دیروز، سه‌شنبه، به تحقق پیوست.

ریچارد بوان، مدیر اجرایی اتحادیه مربیان لیگ مویز گفت: اتحادیه از نحوه پایان کار مویز در منچستر یونایتد و گزارش روزنامه‌ها پیش از قطعی شدن عزل و از صحبت مقامات باشگاه ابراز ناامیدی کرده است.

آقای بوان در ادامه گفت: حرفه‌ای‌گری و درستی در کار از مشخصه‌های کاری مویز است، ارزش‌هایی که با تاریخ و سنت باشگاه منچستر یونایتد در هم‌آمیخته است.

در نهایت مدیر اجرایی اتحادیه مربیان از "رفتار غیرحرفه‌ای" باشگاه در ابلاغ حکم عزل مویز ابراز ناراحتی کرد.

اما باشگاه منچستر یونایتد با دفاع از رفتارش می‌گوید که تصمیم باطل کردن قرارداد مویز تا ساعات پایانی روز دوشنبه قطعی نشده بود.

در ادامه، باشگاه از تماس تلفنی اد وودوارد، معاون باشگاه، با مویز خبر می‌دهد، که طی آن، دو طرف برای تشکیل جلسه‌ای فوری به توافق می‌رسند.

از آنجایی که گفتگوها با خانواده گلیزر، مالکان باشگاه که در فلوریدای آمریکا اقامت دارند، تا ساعات پایانی روز دوشنبه ادامه پیدا کرد، در نهایت، صبح روز سه‌شنبه برای تشکیل جلسه انتخاب می‌شود.

سخنگوی باشگاه در جواب اتحادیه مربیان لیگ گفت: رفتار غیرحرفه‌ای در ابلاغ حکم را قبول نداریم.

مویز که بعد از الگس فرگوسن مربیگری منچستر یونایتد را به عهده گرفت، در این مورد گفت: هدایت تیم فوتبال منچستر یونایتد کار خیلی بزرگی است؛ اما من هیچگاه، زیر کار سنگین شانه خالی نکرده‌ام.

او کادر مربیگری را هم سخت‌کوش می‌داند و از فداکاری و وفاداری اعضای تیم مربیگری تشکر می‌کند.

مویز در عین حال اعتراف می‌کند که نحوه عملکر تیم در فصل گذشته و نتیجه به دست آمده، "آنگونه که باشگاه و هواداران تیم انتظار داشته‌اند" نبوده است. او اضافه می‌کند‌: نا امیدی [هواداران و باشگاه] را درک می‌کنم و خود را در آن سهیم می‌دانم.

مربی سابق اورتون در ادامه می‌گوید: همیشه معتقد بوده‌ام که آموختن در کسوت مربیگری پایانی ندارد و می‌دانم که دوره هدایت منچستر یونایتد تجربه‌های گراقیمتی را برایم داشته است.

باخت مقابل اورتون، منچستر یونایتد را در رده هفتم جدول قرار داد و مانع راهیابی این تیم به فصل بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان شد.

بعد از برکناری مویز، رایان گیگز چهل ساله، مربی موقت منچستر یونایتد شد.

الگس فرگوسن که بعد از اعلام بازنشستگی مویز را به جانشینی خود برگزید نقشی کلیدی در انتخاب مربی بعدی تیم خواهد داشت. .

مطالب مرتبط