رئال مادرید باز هم در خانه مغلوب نشد

حق نشر عکس Reuters
Image caption دو قهرمان سابق اروپا هفته آینده بازی برگشت خود را در شهر مونیخ برگزار می‌کنند

تیم فوتبال رئال مادرید در مسابقه رفت نیمه نهایی قهرمانی باشگاه‌های اروپا موفق شد با پیروزی یک بر صفر مقابل بایرن مونیخ، ضمن امیدوار شدن به کسب یک قهرمانی دیگر، رکورد شکست ناپذیری خود در بازیهای خانگی را به عدد ۱۸ برساند.

دو تیم روز چهارشنبه (۲۳ آوریل - سوم اردیبهشت) در شهر مادرید اسپانیا بازی رفت را برگزار کردند.

بایرن مونیخ که قهرمان دور قبل این مسابقات است در اکثر دقایق بازی صاحب توپ و میدان بود (۷۲ درصد) اما در پایان این تیم پرستاره میزبان بود که با گل دقیقه ۱۹ کریم بنزما موفق شد گام نخست را محکم بردارد.

رئال مادرید که پرافتخارترین تیم رقابت های قهرمانی باشگاه‌های اروپاست اکنون با پیروزی در بازی خانگی امیدوار است بتواند خود را در بازی فینال در برابر یکی از دو تیم چلسی یا همشهری‌اش تیم آتلتیکو مادرید ببیند.

از طرف دیگر، بایرن مونیخ که در رکوردی کم سابقه توانست امسال هفت هفته پیش از پایان رقابت ها قهرمان بوندسلیگا شود، مصمم است تا با تکرار قهرمانی در این دور از رقابت‌ها عنوان جدیدی را به تالار افتخارات خود بیفزاید.

کریستیانو رونالدو، ستاره تیم رئال مادرید که به تازگی و بعد از یک دوره مصدومیت به مسابقات بازگشته است در بازی امشب بارها بخت گلزنی را از دست داد اما تیمش که از پنج نیمه نهایی قبلی برابر بایرن، چهار بار مغلوب شده است، توانست تا پایان بازی گل نیمه نخست کریم بنزما را حفظ کند.

در نیمه دوم مسابقه بایرن بارها تلاش کرد تا گل خورده را جبران کند و حتی در دقایق پایانی با سرنگونی توماس مولر در محوطه جریمه رئال مادرید، امیدوار به کسب یک ضربه پنالتی بود اما داور بریتانیایی این مسابقه چنین نظری نداشت.

دو قهرمان سابق اروپا هفته آینده بازی برگشت خود را در شهر مونیخ برگزار می‌کنند تا یک طرف بلیط خود برای مسابقه فینال در روز ۲۴ مه در شهر لیسبون را خریداری کند.

مسابقه‌ای که با توجه به نتایج خیره کننده بایرن مونیخ در دو سال گذشته می‌تواند از هم اکنون کابوسی برای رئال مادرید تلقی شود.

در سوی دیگر، چلسی روز گذشته توانست در شهر مادرید با تساوی برابر آتلتیکو مادرید امیدوار به کسب پیروزی در بازی برگشت و حضور در فینال این مسابقات شود. فینالی که حتی می‌تواند با حذف چلسی و بایرن مونیخ یک دربی کاملا مادریدی باشد.