علی کفاشیان بار دیگر نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال می‌شود

حق نشر عکس isna

علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال ایران ضمن اینکه از نامزدی خود را برای دوره بعدی انتخابات این فدراسیون خبر داد گفت که شرایط اردوی تیم ملی فوتبال در آفریقای جنوبی خوب است.

ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران از قول او نوشته: "همه شرایط رضایت‌بخش است و این اردو با تعدادی از بازیکنان تیم ملی در حال برگزاری است. بازیکنان، تمرین‌های بدنسازی را پشت سر گذاشته و بازی‌های تدارکاتی هم انجام داده‌اند و چند روز دیگر هم این اردو به پایان می‌رسد و بعد از بازگشت به ایران کم کم به اردوی اتریش خواهند رفت."

در همین حال مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال از لغو شدن دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران با موزامبیک خبر داده است.

طبق گزارش ایسنا، لغو شدن این دیدار تدارکاتی بر اساس تصمیم کارلوس‌ کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران انجام شده است.

پیش از این قرار بود تیم ملی فوتبال ایران ۱۷ اردیبهشت با موزامبیک بازی کند که این تاریخ بنا بر درخواست ایران به ۱۰ اردیبهشت تغییر پیدا کرد اما طبق برنامه‌ریزی جدید، تیم ایران با سه بازی تدارکاتی دیگر با تیم‌های باشگاهی آفریقای جنوبی کارش را در این اردو به پایان می‌رساند.

این بازی‌ها به ترتیب در روزهای شنبه ششم، سه‌شنبه نهم و پنج‌شنبه یازدهم اردیبهشت انجام می‌شود.

آقای کفاشیان درباره تیم‌هایی که بازیکنانشان را طبق درخواست فدراسیون سر وقت در اختیار تیم‌ ملی نگذاشتند گفت: "قبلا با همه این باشگاه‌ها هماهنگ کرده بودیم که تمام ملی‌پوشان‌شان را در اختیار تیم ملی قرار دهند اما دو باشگاه استقلال و سپاهان این کار را نکردند و کی‌روش هم از این موضوع گله‌مند بود."

هفته گذشته آقای کی‌روش بدلیل اینکه باشگاه سپاهان بازیکنانش را برای اردوی آفریقای جنوبی در اختیار تیم ملی نگذاشتند، تصمیم گرفت شش ملی‌پوش سپاهان را از تیم ملی کنار بگذارد.

اما آقای کفاشیان در پی تصمیم کی‌روش در گفتگویی با ایرنا، خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت که اعضای تیم سپاهان "حذف نشده‌اند و بعد از دیدارهای سپاهان به اردوی تیم ملی اضافه می‌شوند."