تغییرات گسترده در هیئت مدیره پرسپولیس؛ پروین رفت، استیلی آمد

حق نشر عکس mehr
Image caption پرسپولیس نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد و سهمیه فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد

وزارت ورزش و جوانان ایران، حمید استیلی و محمدرضا زادمهر از بازیکنان سابق باشگاه پرسپولیس، علی‌اصغر مونسان مدیر عامل منطقه آزاد کیش، حمیدرضا سیاسی، مصطفی سلیمی، حسین کاظم‌پور و مهدی خواجه وند را به عنوان اعضای هئیت مدیره باشگاه پرسپولیس معرفی کرد.

اعضای تازه هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس جایگزین علی پروین، محمد جمشیدی، محمدصادق اکبری، محمد حسن نامی و محمد رویانیان در هیئت مدیره باشگاه سرخ پوشان شدند. در میان افرادی که به تازگی عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس شده اند، تنها حمید استیلی و علیرضا زادمهر سابقه ورزشی دارند که هر دو از بازیکنان سابق این تیم بودند.

به گزارش رسانه‌های ایران، حمیدرضا سیاسی که به عنوان یکی از اعضای جدید هئیت مدیره باشگاه پرسپولیس معرفی شده "تاجر و کارخانه دار" است.

حسین کاظم پور اردبیلی یکی از اعضای جدید هئیت مدیره باشگاه پرسپولیس نیز در دولت محمدعلی رجایی وزیر بازرگانی بوده و در دولت میرحسین موسوی معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه و معاونت وزیر نفت را بر عهده داشته است. آقای کاظم پور اردبیلی همچنین ۱۵ سال نماینده ایران در اوپک بوده است.

دیگر عضو تازه هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس علی اصغر مونسان، فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف است. آقای مونسان معاون اجرایی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بوده، او مسئولیت‌های اجرایی مختلفی در فاز اول پروژه پارس جنوبی و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس داشته و عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آتی ساز (بنیاد مستضعفان) و مدیر عامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران بوده است.

در میان اعضای جدید هیئت مدیره پرسپولیس نام مصطفی سلیمی شهردار منطقه ۲۱ تهران نیز به چشم می‌خورد، آقای سلیمی پیش از این مسئول ارزشیابی و کنترل عملکرد وزارت کشور، مسئول رسیدگی به شکایات وزارت کشور و مدیر کل حراست شهرداری تهران بوده است.

امیر رضا خادم، معاون وزیر ورزش درباره انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفته است: "بر خلاف بسیاری از دوره‌های گذشته، در این دوره در ترکیب هیئت رئیسه باشگاه پرسپولیس حتی یک چهره سیاسی هم دیده نمی‌شود."

آقای خادم گفت: "بخشی از اعضای هیئت مدیره جزو اهالی باشگاه پرسپولیس هستند و به نوعی بخش فنی آن محسوب می‌شوند. بخش دیگر چهره‌های اقتصادی هستند که توانمندی آن‌ها بررسی و تضمین شده است و در نهایت بخش سوم هم شامل ترکیبی است که به بخش حقوقی این باشگاه با توجه به مشکلات و معضلاتی که برایش پیش آمده مربوط می‌شود و می‌توانند به کمک سازمان خصوصی سازی به حل آن‌ها بپردازند."

اولین جلسه هیئت مدیره جدید باشگاه پرسپولیس قرار است فردا دوشنبه برگزار و در آن مدیرعامل و سرمربی فصل آینده این تیم مشخص شود. گفته می‌شود که علیرضا رحیمی مدیرعامل سابق باشگاه سپاهان و رئیس سابق فدراسیون هندبال گزینه اصلی مدیر عاملی باشگاه پرسپولیس است.