با تحقیر چلسی و بایرن‌مونیخ، تیم‌های مادریدی به فینال قهرمانی اروپا رسیدند

حق نشر عکس Getty
Image caption فینال مسابقات جام قهرمانان باشگاه‌های اروپا حدود سه هفته دیگر در لیسبون پرتغال میان دو تیم اسپانیایی آتلتیکو و رئال مادرید برگزار خواهد شد

یک روز بعد از پیروزی خیره‌کننده رئال مادرید در برابر بایرن مونیخ، دیگر تیم اسپانیایی، آتلتیکو مادرید هم موفق شد با شکست چلسی در لندن، فینال لیگ قهرمانان اروپا را به یک دیدار کاملا مادریدی تبدیل کند.

چلسی اگر چه با گل دقیقه ۳۶ تورس در نیمه اول خیلی زود هواداران خود را به پیروزی امیدوار کرد اما تیم اسپانیایی تنها ۸ دقیقه بعد و لحظاتی پیش از پایان نیمه نخست توانست گل تساوی را به ثمر برساند تا ژوزه مورینیو، با عصبانیت راهی رختکن شود.

در نیمه دوم، برخلاف انتظارات، این باز آتلتیکو بود که در دقایق ۶۰ و ۷۲ توسط دیگو کاستا و توران موفق شد سه بر یک از چلسی پیش بیفتد. نتیجه‌ای که تا پایان بازی پابرجا ماند و کشور تصاحب‌کننده جام قهرمانی باشگاه‌های اروپا را پیش از برگزاری بازی فینال مشخص کرد.

هر دو تیم اسپانیایی در بازی‌های خارج از خانه خود نشان دادند که برای رسیدن به مسابقه فینال شایستگی کامل دارند.

در حالی که بیشتر کارشناسان با توجه به نتایج بازی‌های رفت شانس میزبانان دور برگشت بازی‌های نیمه نهایی یعنی چلسی و تا حدودی بایرن مونیخ را برای پیروزی بیشتر می‌دانستند، دو تیم اسپانیایی آتلتیکو و رئال مادرید توانستند با گل‌های فراوان حریفان مدعی خود را در ورزشگاه‌های خانگی‌شان شکست دهند.

رئال مادرید شب گذشته در حالی به مصاف قهرمان سال گذشته ‌رفت که تنها با پیروزی یک بر صفر در بازی رفت به مونیخ رفته بود. اما بازیکنان این تیم توانستند از همان دقایق اول با تحمیل برتری خود به بایرن مونیخ به نخستین گل در دقیقه ۱۶ دست پیدا کنند.

سرجیو راموس با باز کردن دروازه بایرن در دقیقه ۱۶ رئال را از حریف پیش انداخت.

تیم آلمانی که هنوز گل اول را باور نکرده بود، در دقیقه ۲۰ بازی گل دوم رئال را از راموس دریافت کرد.

نیمه اول به پایان نرسیده بود که کریستیانو رونالدو در دقیقه ۳۴ بازی با باز کردن دروازه بایرن کار را در نیمه دوم برای این تیم سخت‌تر کرد.

نیمه دوم بازی تا دقیقه ۸۹ بدون گل پیش رفت تا اینکه کریستیانو رونالدو گل چهارم بازی را زد و این تیم را با یک پیروزی پر گل چهار بر صفر راهی فینال کرد.

مطالب مرتبط