روی فاریا، دستیار ژوزه مورینیو از شش بازی محروم شد

حق نشر عکس Reuters

روی فاریا، دستیار پرتغالی سرمربی تیم فوتبال چلسی به خاطر مشاجره با داور در مسابقه با ساندرلند، از سوی اتحادیه فوتبال انگلستان از شرکت در ۶ مسابقه محروم شد.

این دیدار که در چارچوب بازی‌های لیگ برتر انگلستان در ۱۹ آوریل برگزار شد با پیروزی ۲ بر ۱ ساندرلند به پایان رسید.

در طی مسابقه هنگامی که مایک دین، داور مسابقه یک ضربه پنالتی به نفع ساندرلند اعلام کرد، روی فاریا دستیار شماره یک ژوزه مورینیو کنترلش را از دست داد و در آستانه درگیری فیزیکی با داور بود که مسئولان تیم جلوی او را گرفتند.

او از بازی اخراج شد و در ارتباط با دو مورد سوء رفتار اقرار کرد.

فاریا که در رابطه با این حادثه ۳۰ هزار پوند نیز جریمه شده است، می‌تواند درخواست تجدید نظر کند.

محرومیت او شامل دو مسابقه باقیمانده چلسی ، یکی در خانه با نوریچ و دیگری بازی رفت با کاردیف، در این فصل است. او همچنین از همراهی تیمش در چهار دیدار آغاز فصل بعدی محروم خواهد بود.

ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی نیز با اتهاماتی مشابه روبروست که آنها را به چالش کشیده است.

در پی شکست چلسی از ساندرلند، مورینیو به مایک دین و مایک رایلی که رئیس داوران لیگ برتر است تبریکی طعنه آمیز گفت و به همین دلیل از سوی اتحادیه فوتبال انگلستان متهم به سوء رفتار شده است.

مورینیو، ۵۱ ساله قضاوت مایک دین را "باورنکردنی" و "شگفت انگیر" توصیف کرد.

این سرمربی پرتغالی در مصاحبه ای که بعد از اتمام بازی انجام داد ضمن تبریک گفتن به تیمش برای آنکه بهترین بازی خود را ارائه دادند به بازیکنان ساندرلند نیز تبریک گفت.

او در این باره گفت: "مهم نیست که چگونه، چرا یا از چه راهی بردند مهم این است که بردند."

مورینیو در ادامه گفت:"می خواهم به مایک دین تبریک بگویم. فکر می کنم عملکردش باورنکردنی بود. او تنها برای انجام یک هدف آمد. هدف اینکه یک عملکرد فوق العاده از خودش به جای بگذارد و او این کار را انجام داد."

این سرمربی پرتغالی سپس با اشاره به مایک رایلی گفت: "همچنین فکر می کنم منصفانه باشد که به مایک رایلی تبریک بگویم زیرا او رئیس داوران است و کاری که آنها در طول فصل انجام می دهند فوق العاده است مخصوصا در این چند ماه آخر و مخصوصا در بازیهایی که تیم های مدعی جام انجام می دهند."

مطالب مرتبط