لیگ برتر انگلستان؛ توقف چلسی مقابل نوریچ، پیروزی آرسنال در امارات

Image caption چلسی با تساوی مقابل نوریچ، جایگاه خود را در رتبه سوم تثبیت کرد

در ادامه بازی‌های هفته ماقبل پایانی لیگ برتر انگلستان، چلسی با تساوی بدون گل مقابل نوریچ در آخرین بازی خانگی این فصل در ورزشگاه استمفوردبریج، شانس قهرمانی‌اش‌ در رقابت‌های این فصل کم رنگ شد.

چلسی که چهارشنبه شب با شکست مقابل آتلتیکومادرید از راهیابی به فینال لیگ قهرمانان اروپا باز مانده بود قصد داشت با پیروزی مقابل نوریچ امیدهای قهرمانی خود در رقابت‌های این فصل را زنده نگه دارد.

نوریچ هم پس از برد ساندرلند مقابل منچستریونایتد و سقوط فولام و کاردیف به دسته قهرمانی در بازی‌های دیروز، برای ماندن در لیگ برتر نباید مقابل چلسی شکست می‌خورد.

آبی پوشان چلسی در صورت پیروزی در این بازی به صدر جدول لیگ برتر صعود می‌کردند، اما پس از تساوی مقابل نوریچ چلسی با ۷۹ امتیاز و یک امتیاز کمتر از تیم‌های منچسترسیتی و لیورپول در رده سوم جدول لیگ برتر قرار گرفت.

از میان لیورپول و منچسترسیتی که هر دو یک بازی کمتر از چلسی انجام داده‌اند، قهرمان این فصل لیگ برتر انگلستان مشخص خواهد شد.

مهاجمان چلسی در این بازی نیز مانند بسیاری از بازی‌های این فصل نتوانستند موقعیت‌های مناسبی روی دروازه حریف بوجود بیاورند و تنها پس از اضافه شدن ادین آزار به ترکیب این تیم در نیمه دوم حملات آبی پوشان میزبان خطرناک تر شد.

عدم گلزنی مهاجمان و موثر نبودن آنها مشکلی است که سرمربی پرتغالی چلسی قصد دارد با به خدمت گرفتن یک یا دو مهاجم طراز اول در فصل نقل و انتقالات تابستانی آن را حل کند.

نوریچ در نیمه اول روی حرکت اولسون می‌توانست صاحب یک پنالتی شود ولی تکل همزمان جان تری و اشلی کول از چشمان داور پنهان ماند.

چلسی می‌توانست در همان نیمه اول روی ضربه سر جان تری که از محوطه شش قدم در دستان دروازه بان نوریچ جای گرفت و همین طور ضربه قوس دار آندره شورله که با بدشانسی به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد از حریف خود پیش بیفتد.

آمدن ادین آزار که هفته گذشته به خاطر اظهار نظر‌اتش در مورد نحوه بازی چلسی، از طرف مورینیو مورد انتقاد قرار گرفته بود و همچنین داوید لویز سرعت حرکت تیم چلسی را بیشتر کرد.

نوریچ در بیشتر دقایق نیمه دوم در نیمه زمین خود، مجبور به عقب نشینی و دفاع کردن بود ولی چلسی توانایی عبور از دفاع منسجم نوریچ را نداشت.

چلسی با تساوی مقابل نوریچ، جایگاه خود را در رتبه سوم تثبیت کرد ولی در پایان این فصل در کسب جام ناکام بود.

آرسنال یک- وست بروم صفر

توپچی‌های لندن که پس از شکست روز گذشته، اورتون مقابل منچسترسیتی رتبه چهارمی را در لیگ و سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرده بودند در آخرین مسابقه خانگی در ورزشگاه امارات میزبان وست بروم بود.

بازیکنان آرسنال که از صعود به لیگ قهرمانان اروپا مطمئن بودند در بیشتر دقایق مسابقه توپ و میدان را در اختیار داشتند و کمتر مرتکب اشتباه شدند.

آرسنال با تک گل الیور ژیرو در نیمه اول بازی در نهایت وست بروم را یک بر صفر شکست داد. او روی ارسال سانتی کازورلا از روی نقطه کرنر دروازه وست بروم را در دقیقه ۱۴ را باز کرد.

سانتی کازورلا در دقیقه ۳۳ بازی روی یک ضد حمله می‌توانست نتیجه را دو بر صفر کند ولی ضربه او را بن فاستر دروازه‌بان وست بروم با واکنشی به موقع از گوشه دروازه دفع کرد.

تیم میهمان در نیمه اول بهترین شانس را برای باز کردن دروازه آرسنال داشت، اما شوت از راه دور گراهام دورانس را ویشخ شزنی دروازه‌بان آرسنال در دو مرحله دفع کرد.

بازیکنان آرسن ونگر در نیمه دوم بار دیگر تا آستانه گل دوم پیش رفتند ولی ضربه لوکاس پودولسکی پس از برخورد به تیرک افقی دروازه در دستان بن فاستر دروازه‌بان وست بروم آرام گرفت.

آرسنال با هدایت آرسن ونگر برای هفدهمین سال پیاپی موفق به صعود به لیگ قهرمانان اروپا می‌شود.

آرسنال در آخرین بازی خود در لیگ برتر، میهمان نوریچ خواهد بود و پس از آن در فینال جام حذفی با هال روبرو خواهد شد.

تساوی چلسی با نوریچ، شانس وست بروم را برای ماندن در لیگ برتر بیشتر کرد، این تیم در روز آخر لیگ برتر میهمان ساندرلند خواهد بود.