رایان گیگز: موفقیت به اولد ترافورد بازخواهد گشت

حق نشر عکس PA

رایان گیگز در آخرین بازی خانگی منچستر یونایتد در فصل جاری در سخنانی احساسی به هواداران تیم گفت که موفقیت به اولد ترافورد باز خواهد گشت.

بازیکن و مربی موقت منچستر یونایتد بعد از پیروزی ۱-۳ این تیم مقابل هال با هواداران این تیم سخن گفت. گیگز در ۹۶۳ بازی، منچستر یونایتد را همراهی کرده است و این سخنان امکان دارد سخنرانی خداحافظی او باشد.

او که هنوز آینده‌ روشنی با منچستر یونایتد ندارد فصل جاری را "دشوار" توصیف کرد و از بازگشت روزهای خوش به منچستر یونایتد نوید داد.

او در ادامه خطاب به هواداران گفت: موفقیت، ما را در طی سا‌ل‌های گذشته بد عادت کرده است، اما شما همیشه تیم و کارکنان را حمایت کرده‌اید و مطمئنم که در سال‌های پیش رو موفقیت را، به شما برخواهیم گرداند.

در بازی دیشب منچستر یونایتد با دو گل جیمز ویلسون بازیکن جوان این تیم، از حریف پیشی گرفت و با گل فان پرسی پیروزی تیم را قطعی کرد. منچستر یونایتد تنها اجازه داد که یک بار دروازه‌اش توسط حریف باز شود.

منچستر یونایتد که امسال موفق به گرفتن سهمیه لیگ قرمانان اروپا نشد، هنوز امید رسیدن به لیگ اروپا را دارد. رسیدن 'شیاطین سرخ' به دومین رقابت مهم اروپا در گروی دو عامل پیروزی مقابل ساوتهمتون و باخت تاتنهام به استون ویلاست.

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلستان که بعد از اخراج دیوید مویز با مربیگری موقت گیگز به کار خود ادامه می‌دهد، احتمال دارد که پیش از بازی مقابل ساوتهمتون تکلیف مربی جدیدش را روشن کند؛ هرچند که باشگاه هنوز رسما از استخدام لوئیس فن خال حرفی به میان نیاورده است.

گیگز که در مورد آینده‌اش با تیم نگرانی ندارد خطاب به رسانه‌ها گفت: "شما منتظر تغییری هستید اما تمرکز من بر این است که بتوانم در حد توانم بهترین را برای باشگاه انجام بدهم چه روی زمین چه خارج آن. [این همکاری] ممکن است تا چند هفته آینده ادامه پیدا کند، ممکن هم هست چند سال دیگر طول بکشد."

اگر چه نمانیا ودیچ، کاپیتان منچستر یونایتد قطعا آخرین بازیش را برای تیم انجام داد اما آینده گیگز، ریو فردیناند و پاتریس اورا هنوز مشخص نیست و کسی نمی‌داند که باشگاه قراردادش را با این سه تمدید خواهد کرد یا نه.

خود گیگز شرایطش را در این موقعیت "راحت" معرفی می‌ کند و می‌ گوید که انتظار دارد وضعیت ریو و پاتریس هم همین باشد.

رایان گیگز در سال ۱۹۸۷ به تیم جوانان منچستر یونایتد پیوست و در سال ۱۹۹۰ همکاریش را با پیوستن به تیم اصلی باشگاه تا به حال ادامه داده است.

در این ۲۴ سال، گیگز در تمام فصل‌ها بجر فصل جاری برای منچستر یونایتد گل زده است و از مجموع ۱۶۸ گلی که برای این تیم به ثمر رسانده، ۱۱۴ گل مربوط به بازی‌های لیگ برتر انگلستان بوده است.