پیروزی پرگل منچسترسیتی؛ آبی آسمانی‌ها یک قدم تا قهرمانی

حق نشر عکس NA
Image caption هفته آخر لیگ برتر انگلستان، روز یکشنبه هفته آینده به طور همزمان برگزار و سرنوشت قهرمان این فصل مشخص خواهد شد

منچسترسیتی با پیروزی پر گل مقابل آستون ویلا، گام بزرگی برای کسب دومین جام قهرمانی خود در لیگ برتر انگلستان برداشت. آّبی آسمانی‌های شهر منچستر با برد چهار بر صفر آستون ویلا به صدر جدول صعود کردند.

بازیکنان مانوئل پلگرینی که در یک ساعت اول بازی نتوانستند از خط دفاعی مستحکم آستون ویلا عبور کنند، در فاصله هشت دقیقه ادین ژکو دو بار دروازه تیم میهمان را باز کرد.

استیون یووتیچ مهاجم منوتنگرویی منچسترسیتی با ضربه زمینی گل سوم تیم میزبان را به ثمر رساند و یحیی توره در دقایق پایانی بازی روی یک ضد حمله سریع با حرکت از میانه زمین و با ضربه‌ای زیبا صدمین گل منچسترسیتی در این فصل و چهارمین گل این تیم را وارد دروازه آستون ویلا کرد.

منچسترسیتی در نیمه اول موقعیت‌های زیادی را روی دروازه آستون ویلا ایجاد کرد ولی برد گوزان دروازه‌بان آستون ویلا و بی دقتی مهاجمان منچسترسیتی مانع از باز شدن دروازه شد.

آبی پوشان منچسترسیتی در این بازی سرجیو آگوئرو مهاجم آرژانتینی و سرعتی خود را در اختیار نداشتند و در مقابل، آستون ویلا در نیمه اول قصد داشت روی ضد حمله‌های سریع دروازه حریف را باز کند.

بازیکنان منچسترسیتی با این که در بیشتر دقایق نیمه اول را در اختیار داشتند، نتوانستند دروازه آستون ویلا را باز کنند.

در نیمه دوم منچسترسیتی همانند نیمه اول، بازی را با فشار روی دروازه تیم میهمان آغاز کرد.

تعویض مانوئل پلگرینی و آوردن استیون یووتیچ به جای جمیز میلنر جریان بازی را به نفع آبی آسمانی‌های منچسترسیتی تغییر داد، حضور همزمان ادین ژکو و یووتیچ در پیشانی خط حمله این تیم باعث شد خط دفاعی آستون ویلا به مرکز متمایل شده و کولروف و زابلتا مدافعان جناح راست و چپ این تیم فضای حرکت پیدا کنند.

باخت لیورپول مقابل چلسی و تساوی این تیم مقابل کریستال پالاس، باعث شد منچسترسیتی شانس اول کسب قهرمانی در رقابت‌های این فصل شود.

پس از باخت منچسترسیتی مقابل لیورپول کمتر کسی احتمال می‌داد که سرخ پوشان لیورپول به راحتی شانس قهرمانی خود را از دست بدهند.

منچسترسیتی پس از شکست مقابل لیورپول با چهار پیروزی و یک تساوی در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ برتر با دو امتیاز بیشتر نسبت به لیورپول و همچنین تفاصل گل قابل توجه در صدر جدول قرار گرفته است.

آبی آسمانی‌های منچسترسیتی در حالی در هفته آخر این فصل رقابت‌های لیگ برتر میزبان وستهم هستند که تنها با کسب یک امتیاز هم قهرمان لیگ خواهند شد، اما لیورپول که در مسابقه همزمان با نیوکاسل بازی خواهد کرد، بعید است که بتواند طلسم ۲۴ ساله بدون قهرمانی‌اش را بشکند.

ساندرلند هم در دیگر بازی امشب، با پیروزی دو بر صفر مقابل وست برومویچ در لیگ برتر باقی ماند ولی عملا شانس بقا را از دیگر تیم ته جدولی لیگ برتر یعنی نورویچ گرفت.

با این نتیجه، نورویچ عملا شانس بقا در لیگ برتر را از دست داده و با سه امتیاز کمتر از وست برومویچ و تفاضل گل ضعیفتر در آستانه سقوط است: حتی اگر نورویچ بازی آخرش مقابل آرسنال را ببرد و وست برومویچ هم به استوک ببازد، امکان جبران اختلاف تفاضل گل این دو تیم که هفده گل است، عملا ناممکن است.

پیشتر فولام و کاردیف هم به مسابقات قهرمانی لیگ، رده دوم فوتبال انگلستان سقوط کرده بودند.

هفته آخر لیگ برتر انگلستان، روز یکشنبه هفته آینده به طور همزمان برگزار و سرنوشت قهرمان این فصل مشخص خواهد شد.