یحیی گل‌محمدی سرمربی ذوب آهن اصفهان شد

حق نشر عکس ISNA
Image caption یحیی گل‌محمدی فصل گذشته نفت تهران را به لیگ قهرمانان آسیا رساند.

وب‌سایت رسمی باشگاه ذوب آهن اصفهان، امروز شنبه ۲۰ اردیبهشت، از پیوستن یحیی گل‌محمدی به تیم فوتبال ذوب آهن خبر داد.

در خبر کوتاه این باشگاه آمده است که "یحیی گل‌محمدی به عنوان سر مربی تیم فوتبال ذوب آهن انتخاب شد تا رهبری سبز پوشان تیم فوتبال ذوب آهن را در لیگ چهاردهم برعهده داشته باشد".

آقای گل‌محمدی که مربیگری پرسپولیس تهران و صبای قم را در کارنامه خود دارد در لیگ سیزدهم هدایت تیم لیگ برتری نفت تهران را به عهده داشت.

پیش از خبر این، روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت، وب‌سایت باشگاه نفت تهران از به توافق رسیدن یحیی گل‌محمدی با ذوب آهن برای به عهده گرفتن هدایت این تیم در فصل چهاردهم خبر داد.

وب‌سایت باشگاه نفت در خبر دیگری با اشاره به اینکه "قرارداد گل‌محمدی با نفت یک‌ساله بود" به نقل از منصور قنبر زاده، مدیر عامل باشگاه نوشت: "حتما شرایط باشگاه ذوب‌آهن برای وی بهتر بود که تصمیم به جدایی گرفت و ما نمی‌توانستیم مانع جدایی وی شویم."

یحیی گل محمدی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس در مورد دلیل جدا شدنش از نفت و پیوستن به ذوب آهن گفت: "من هیچ مبلغ نجومی به نفت پیشنهاد ندادم. نفتی‌ها همان مبلغ فصل گذشته را به من پیشنهاد دادند اما درخواست من چیز دیگری بود."

ذوب آهن سیزدهمین تیم دوره سیزدهم لیگ برتر ایران با ۲۹ امتیاز در رده ۱۳ جدول لیگ قرار دارد. این تیم موفق شد با تفاضل گل بهتر نسبت به فجر سپاسی موقعیت خود را در مرز منطقه خطر جدول حفظ کند و در لیگ برتر ایران باقی بماند.

نفت تهران در فصل سیزدهم لیگ برتر ایران با مربیگری یحیی گل‌محمدی موفق شد با کسب ۵۴ امتیاز در رده سوم جدول لیگ قرار بگیرد و مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند.