تیم شروود از تاتنهام اخراج شد

حق نشر عکس Getty
Image caption در پایان فصل جاری لیگ برتر، تاتنهام همراه با هدایت تیم شروود در جایگاه ششم جدول لیگ قرار گرفت

باشگاه تاتنهام با انتشار اطلاعیه‌ای پایان همکاری خود با تیم شروود مربی این تیم را اعلام کرد. این تیم در پایان رقابت‌های لیگ برتر انگلستان مقام ششم را به دست آورد.

دنیل لوی مدیرعامل باشگاه تاتنهام درباره پایان همکاری این تیم با تیم شروود گفته است:" ما با تیم شروود روی قراردادی ۱۸ ماهه توافق کرده بودیم؛ بندی از این قرارداد در رابطه با پایان همکاری در انتهای فصل بود، حالا ما این گزینه را اجرایی کردیم."

تیم شروود ۴۵ ساله پس از اخراج آندره ویلاش بواش، با امضای قراردادی تا پایان فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ هدایت باشگاه تاتنهام را بر عهده گرفت.

دنیل لوی، اعلام کرده باشگاه تاتنهام به زودی به دنبال جانشین تیم شروود در این تیم خواهد بود.

پیش از خبرهایی مبنی بر علاقه باشگاه تاتنهام برای به خدمت گرفتن مائوریسیو پوچتینو، سرمربی ساوتهمتون و فرانک دی بوئر، سرمربی آژاکس منتشر شده بود.

تاتنهام در آخرین بازی با هدایت تیم شروود در لیگ برتر انگلستان سه بر صفر استون ویلا را در ورزشگاه وایت هارت لین شکست داد.

شروود پس از آخرین بازی فصل ادعا کرده بود اگر از ابتدای فصل هدایت تاتنهام را بر عهده داشت، این تیم سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به دست می‌آورد.

هافبک سابق باشگاه تاتنهام در حالی به‌عنوان سرمربی انتخاب شد که این تیم تنها ۵ امتیاز تا رده چهارم جدول و آخرین سهمیه لیگ قهرمانان اروپا فاصله داشت اما در انتهای فصل، تاتنهام لیگ را با ۱۰ امتیاز اختلاف نسبت به تیم چهارم جدول یعنی آرسنال به پایان رساند.

تیم شروود در بین تیم‌های بالای جدول بهترین آمار درصد پیروزی را داشته است، تاتنهام در ۵۹ درصد از بازی‌های خود با این مربی، در جریان فصل گذشته لیگ برتر، موفق به شکست حریفان خود شد.

این آمار بالاترین درصد پیروزی در بین مربیان تاریخ باشگاه تاتنهام است، این تیم پس از پیروزی بازی آخر خود مقابل استون ویلا سهمیه لیگ اروپا را به دست آورد.

تیم شروود پیش از این گفته بود که حس می‌کند در تاتنهام "معلم موقتی" است چرا که برخی از مدیر برنامه‌های بازیکنان به بازیکنان اعلام کرده بودند که شروود فصل آینده سرمربی تاتنهام نخواهد بود.

تیم شروود که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی انگلستان را دارد، در سال ۱۹۹۵ به همراه بلکبرن قهرمان لیگ برتر انگلستان شده بود.

او در سال ۱۹۹۹ از باشگاه بلکبرن به تاتنهام رفت، اما در سال ۲۰۰۳ این تیم را ترک کرد و به باشگاه پورتموث پیوست. شروود در سال ۲۰۰۸ به همراه هری ردنپ به گروه مربیان تاتنهام بازگشت.