تحقیقات جنایی در پرتغال در مورد فیلیپه اسکولاری

حق نشر عکس Getty
Image caption فیلیپه اسکولاری بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ سرمبی تیم پرتغال بود.

قرار است در کشور پرتغال یک رشته تحقیقات در مورد فیلیپه اسکولاری، سرمربی تیم ملی فوتبال برزیل، انجام شود. به نظر می‌رسد این تحقیقات به اتهام فرار مالیاتی مربوط باشد اما خود آقای اسکولاری این اتهام را رد کرده است.

به نظر می‌رسد این اتهام به سال‌هایی مربوط باشد که آقای اسکولاری هدایت تیم ملی فوتبال پرتغال را به عهده داشته‌ است. آقای اسکولاری بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ سرمربی تیم ملی پرتغال بود.

اما این مربی برزیلی در مورد اتهامات وارده می‌گوید در هر کشوری که کار کرده، درآمدهایش را اظهار کرده است.

این اتهام در حالی مطرح می‌شود که کمتر از یک ماه تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باقی مانده است.

بنا به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، دادستانی کل پرتغال آغاز تحقیقات جنایی را تایید کرده اما از جزئیات این ماجرا سخن نگفته است.

در عین حال آقای اسکولاری در بیانیه‌اش می‌گوید: از درستی اظهار درآمدهایم کاملا مطمئنم. اگر جایی از کار اشکال دارد مربوط به من نیست.

بنا به نوشته روزنامه‌های هلندی و پرتغالی، تحقیقات در مورد درآمد حدود ۱۰ میلیون دلاری آقای اسکولاری به زمانی مربوط می‌شود که او سرمربی تیم ملی پرتغال بود.

یک روزنامه هلندی مدارکی را منتشر کرده است که بر اساس آنها، آقای اسکولاری به اظهار نکردن درآمدش متهم شده. این مدارک نشان می‌دهد که درآمد مربی سابق پرتغال به حسابی در میامی منتقل شده است.

حالا تحقیقات در پرتغال دنبال جواب این سوال است که چه کسانی در نقل و انتقال پول درگیر بوده‌اند.

فیلیپه اسکولاری که تیم ملی برزیل را در جام جهانی ۲۰۰۲ به قهرمانی رساند، هفته گذشته لیست مقدماتی بازیکنان برزیلی حاضر در جام جهانی را به فیفا ارائه کرد.