پایان تلخ فولاد در لیگ قهرمانان آسیا

حق نشر عکس Getty
Image caption لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی فولاد هر دو گل این تیم را مقابل السد به ثمر رساند

تیم فولاد خوزستان در بازی برگشت لیگ قهرمانان آسیا، با تساوی ۲-۲ مقابل السد قطر در ورزشگاه غدیر اهواز با توجه به گل‌هایی که السد در زمین حریف زد، از دور این رقابت‌ها حذف شد.

فولاد خوزستان که در بازی مرحله رفت مقابل السد به تساوی بدون گل رسیده بود، برای صعود به جمع هشت تیم برتر آسیا در بازی برگشت در اهواز باید بازی را می برد یا دست کم در جریان بازی گلی دریافت نمی کرد تا کار به پنالتی بکشد.

السد از همان ابتدای بازی با فشار زیاد بر روی بازیکنان صاحب توپ فولاد سعی داشت با حملات سریع دروازه فولاد را باز کند.

نماینده قطر در دقیقه ۱۶ بازی روی یک ضد حمله سریع دروازه فولاد را باز کرد، ابراهیم ماجد پس از عبور از خط میانی فولاد با شوتی نه چندان محکم توپ را وارد دروازه سوشا مکانی کرد.

سوشا مکانی که یکی از دروازه‌بان‌های دعوت شده از سوی کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال است در صحنه به ثمر رسیدن گل می‌توانست واکنش بهتری داشته باشد.

بازیکنان فولاد بعد از خوردن گل، تلاش زیادی برای زدن گل مساوی کردند، ولی السد بار دیگر روی یک شوت از پشت محوطه جریمه دروازه فولاد را باز کرد.

حرکت نذیر بلحاج از کناره محوطه جریمه فولاد با پاس رو به بیرون او برای خلفان ابراهیم همراه شد و این بازیکن هم با شوت از راه دورگل دوم السد را به ثمر رساند. دروازه‌بان فولاد این بار روی توپ اثر گذاشت ولی در نهایت نتوانست مانع ورود توپ به دروازه شود.

بازیکنان فولاد با طراحی حملات متعدد سعی در باز کردن دروازه السد داشتند ولی لوسیانو پریرا مهاجم این تیم نتوانست از موقعیت ‌ها به خوبی استفاده کند.

در نیمه دوم فولاد که برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی باید دست کم سه بار دروازه السد را باز می کرد، فشار زیادی روی دروازه تیم میهمان وارد آورد.

در دقیقه ۵۴ بازی شوت از راه دور بختیار رحمانی را دروازه‌بان السد با واکنشی مناسب به کرنر فرستاد. در نیمه دوم حملات متعدد و جلو آمدن بازیکنان فولاد برای کم کردن فاصله، فضای مناسبی را برای ضد حمله بازیکنان السد فراهم کرد.

السد در دقیقه ۶۰ روی یک حرکت ضد حمله سریع و اشتباه سوشا مکانی تا آستانه زدن گل سوم هم پیش رفت، ولی در نهایت تیرک دروازه فولاد مانع باز شدن دروازه این تیم شد.

بازیکنان فولاد تلاش زیادی برای باز کردن دروازه السد کردند ولی مدافعان و دروازه‌بان السد مانع از باز شدن دروازه این تیم شدند.

فولاد سرانجام در دقیقه ۷۷ یکی از گل‌های خورده را از روی نقطه پنالتی جبران کرد، نفوذ سروش رفیعی به محوطه جریمه السد با خطای مدافع این تیم همراه شد و داور این صحنه را پنالتی تشخیص داد.

داور بازی پس از خطای عبدالکریم حسن با نشان دادن کارت زرد دوم، این بازیکن را از زمین اخراج کرد و السد پانزده دقیقه پایانی مسابقه را با ده نفر بازی کرد.

لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی فولاد پنالتی این تمی را بر خلاف جهت حرکت دروازه‌بان به گل تبدیل کرد تا در فاصله پانزده دقیقه مانده به پایان بازی، امید بازیکنان فولاد برای صعود زنده شود.

فولاد در ادامه حملات زیادی روی دروازه تیم ده نفره السد تدارک دید تا اینکه سر انجام پریرا در دقیقه ۸۶ بازی ارسال زیبای ایوب والی را تبدیل به گل دوم فولاد کرد.

بازیکنان فولاد که برای صعود به مرحله بعد باید سومین گل را وارد دروازه السد می‌کردند در دقیقه ۹۲ شانس خوبی برای زدن این گل داشتند، اما دو ضربه پیاپی آنها با بدشانسی راهی به دروازه السد نبرد.

بازی دو تیم فولاد خوزستان و السد در نهایت با نتیجه ۲-۲ به پایان رسید و السد به دلیل گل زده در خانه حریف به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.