بایرن مونیخ جام حذفی آلمان را هم برد

حق نشر عکس Getty
Image caption آرین روبن هلندی همچون بازی فینال قهرمانان اروپا در سال گذشته، در شکست دادن دورتموند سهیم بود

تیم فوتبال بایرن مونیخ با شکست دو بر صفر دورتموند توانست یک جام دیگر به مجموع قهرمانی‌های امسال خود اضافه کند. با وجود این مصدوم شدن کاپیتان تیم ملی آلمان در آستانه جام جهانی برزیل، خبر خوبی برای آلمانی‌ها نبود.

روز شنبه (۱۷ مه - ۲۷ اردیبهشت) همزمان با انگلستان، آلمان هم شاهد برگزاری مسابقه نهایی جام حذفی این کشور بود که میان دو رقیب قدیمی یعنی بایرن مونیخ و بورسیا دورتموند برگزار می‌شد.

نیمه اول این مسابقه گلی در بر نداشت اما مصدومیت فیلیپ لام، کاپیتان تیم ملی آلمان که به تعویض او انجامید علاقمندان فوتبال آلمان را نگران کرد.

در نیمه دوم دورتموندی‌ها تقریبا انتقام شکست در فینال قهرمانی اروپا را از بایرن گرفته بودند که داور رد شدن توپ از خط دروازه بایرن را ندید. اتفاقی که دوربین‌های تلویزیونی آن را بارها به تصویر کشیدند و آن طور که تصاویر نشان می‌داد دورتموند گل اول را به ثمر رسانده بود.

در نهایت بازی در وقت عادی بدون گل به پایان رسید.

در وقت‌های اضافی بایرن یک بار دیگر توسط آرین روبن که پارسال هم در بازی فینال قهرمانان اروپا شکست را به دورتموندی‌ها تحمیل کرده بود در دقیقه ۱۰۷ گل اول را به ثمر رساند.

تلاش دورتموندی‌ها برای به ثمر رساندن گل تساوی تا لحظات پایانی مسابقه ادامه داشت اما با گل دقیقه ۱۲۰ توماس مولر برای مونیخی‌ها، دورتموند تسلیم شد تا پپ گواردیولا چهارمین قهرمانی با بایرن را در نخستین فصل حضورش در این تیم جشن بگیرد.

این هفدهمین قهرمانی بایرن در جام حذفی آلمان است.

درخشش تیم بایرن مونیخ که امسال با ثبت رکوردی بی‌سابقه، هفت هفته مانده به پایان بوندسلیگا قهرمانی خود را مسجل کرد، به هواداران فوتبال آلمان نوید آمادگی تیم ملی این کشور در رقابت‌های جام جهانی برزیل را داده که اکنون با اتمام مسابقات اروپایی، شمارش معکوس برای افتتاحیه آن آغاز شده است.

مطالب مرتبط