بازی تدارکاتی تیم ملی ایران و بلاروس بدون گل تمام شد

حق نشر عکس ISNA

تیم ملی فوتبال ایران در اولین بازی تدارکی خود در اتریش، مقابل تیم بلاروس به میدان رفت و بازی را با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رساند.

شاگردان کارلوس کی‌روش در این مسابقه بیشتر بر بازی در میانه میدان تمرکز داشتند.

برای پیدا کردن ترکیب مناسب و محک زدن بازیکنان، کی‌روش در نیمه دوم بازی شش تعویض انجام داد و خسرو حیدری، بختیار رحمانی، علیرضا جهانبخش، جواد نکونام و احسان حاج‌صفی به جای مهدی شریفی، حسین ماهینی، محمدرضا خلعتبری، آندرانیک تیموریان و کریم انصاری فرد وارد زمین شدند.

بارزترین مشخصه بازی امروز عدم هماهنگی بازیکنان در بازی بود که با توجه به مشغول بودن این تیم به تمرین‌های بدنسازی در روزهای گذشته خیلی دور از انتظار نبود.

نیمه اول بازی، در مقایسه با نیمه دوم از کیفیت پایین‌تر و هیجان کمتری برای تماشاگران برخوردار بود.

تغییر مشهود نیمه دوم بازی تلاش ملی پوشان ایرانی برای رسیدن به دروازه و رسیدن به گل بود، که به دلیل نبود برنامه و هماهنگی بین بازیکنان نتیجه‌ای در بر نداشت.

تعویض‌های کی روش در دقیقه ۶۵ بازی، با به میدان فرستادن خسرو حیدری به جای مهدی شریفی، محمد خانزاد به جای حسین ماهینی، علیرضا جهانبخش به جای قاسم حدادی‌فر و بختیار رحمانی عوض محمدرضا خلعتبری شروع شد.

در ادامه بازی آندرانیک تیموریان که بازوبند کاپیتانی تیم ملی ایران را به بازو داشت از زمین خارج شد تا جواد نکونام جای او را بگیرد.

در نهایت در دقیقه ۸۰ بازی احسان حاج‌صفی جای کریم انصاری‌‌فرد وارد زمین شد که تغییری در نتیجه بازی به وجود نیاورد.

دومین بازی تدارکاتی تیم ملی ایران در اردوی اتریش روز دو شنبه ۵ خرداد (۲۶ مه) مقابل مونته نگرو انجام خواهد گرفت.

تیم ملی فوتبال ایران روز دوشنبه ۲۶ خرداد (۱۶ ژوئن) نخستین مسابقه خود را در جام جهانی برزیل در مقابل نیجریه انجام خواهد داد.

ایران با نیجریه، آرژانتین و بوسنی-هرزگوین در گروه اف جام جهانی ۲۰۱۴ قرار دارد.

مطالب مرتبط