قلعه‌نویی سرمربی استقلال تهران باقی ماند

حق نشر عکس Isna
Image caption امیر قلعه نویی از پرافتخارترین مربیان استقلال است

کامران صاحب‌پناه، رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال از ابقای امیر قلعه‌نویی در سرمربیگری تیم فوتبال این باشگاه خبر داده است.

آقای صاحب‌پناه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس ضمن تکذیب وجود اختلاف نظر و بروز مشاجره در جلسه هیئت مدیره بر سر انتخاب مجدد آقای قلعه نویی، گفت: "امیر قلعه‌نویی با ۹ رای به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد و اتفاقا خود بنده اعتقاد عجیبی به امیر قلعه‌نویی دارم چون می‌دانم با توجه به وضعیت موجود، او می‌تواند تیم را جمع و جور کند."

دو روز پیش هم بهرام افشارزاده، مدیرعامل جدید استقلال به وبسایت خبری تابناک گفته بود: "امیر قلعه‌نویی یکی از مربیان بزرگ ایران است و هیچ گزینه دیگری بجز او نداریم و او صددرصد مربی فصل بعد استقلال است."

این شایعه وجود داشت که مدیران باشگاه استقلال به دنبال مربی دیگری برای جایگزین کردن قلعه نویی هستند که احتمالاتعیین اعضای جدید هیئت مدیره استقلال در ماندن او در این تیم تاثیر داشته است.

امیر قلعه نویی در دوره های مختلف بارها سرمربی استقلال تهران بوده است. او در فصل ۹۲-۹۱ بار دیگر هدایت این تیم را برعهده گرفت و توانست آن را به قهرمانی لیگ برتر برساند.

اما افت شدید استقلال و عملکرد این مربی ۵۰ ساله در فصل پیش (۹۳-۹۲) با انتقاد بسیاری از هواداران رو‌به رو شد. در فصل گذاشته استقلال به عنوان مدافع قهرمانی در پایان کار نتوانست جایگاهی بهتر از رده پنجم پیدا کند.

استقلال که در فصل پیش از آن در جام باشگاه‌های آسیا تا مرحله نیمه نهایی پیش آمده بود در این فصل در مرحله گروهی حذف شد.

این تیم در جام حذفی ایران هم در مرحله نیمه نهایی حذف شد و یکی از ضعیف ترین فصل‌های خود را در سال‌های گذشته پشت سر گذاشت.

امیر قلعه نویی که بیشترین سال‌های دوران فوتبال حرفه‌ای خود را در باشگاه استقلال گذراند، نخستین بار در سال ۱۳۸۱ به عنوان سرمربی موقت به این پیوست.

او سه بار دیگر در دوره های مختلف سرمربی استقلال شد و توانست با این تیم سه بار قهرمان لیگ برتر ایران شود.

هدایت تیم های سپاهان، مس کرمان، تراکتورسازی و تیم ملی ایران از دیگر سوابق امیر قلعه نویی در دوران مربی‌گری‌اش بوده است.

مطالب مرتبط