احمد ناطق‌نوری، رئیس فدراسیون بوکس باقی ماند

حق نشر عکس FARS
Image caption از ابتدای بازگشایی فدراسیون بوکس بعد از انقلاب اسلامی ایران، همواره احمد ناطق نوری ریاست این فدراسیون را بر عهده داشته است

احمد ناطق نوری در انتخاباتی بی‌رقیب، به عنوان رئیس فدراسیون بوکس ایران انتخاب شد. آقای ناطق‌نوری از سال ۱۳۶۸ ریاست فدراسیون بوکس را به عهده دارد.

مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بوکس امروز در سالن آکادمی ملی المپیک برگزار شد و احمد ناطق نوری در حالی که رقبایش از نامزدی برای ریاست این فدراسیون انصراف داده بودند به عنوان تنها کاندیدا، به ریاست فدراسیون بوکس انتخاب شد.

جلسه مجمع انتخابی به ریاست عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد و در نهایت، از مجموع ۳۸ رای، ۳۶ نفر به ریاست آقای ناطق نوری رای دادند.

جلسه امروز با حضور شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک، سیدعبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، همایون اردلان، دبیر فدراسیون، احسان روزبهانی، علی مظاهری، جاسم دلاوری به عنوان نماینده ورزشکاران، علیرضا استکی مربی تیم‌ملی جوانان، اکبر احدی، عیسی گل‌محمدی، عارف صفری و روح‌الله حسینی کاندیداهای ریاست فدراسیون بوکس تشکیل شد.

دوره پیشین ریاست احمد ناطق نوری بر فدراسیون بوکس ۲۰ بهمن سال گذشته پایان یافته بود. بنا به قانون، بازنشسته‌ها، دوشغله‌ها، نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر اجازه ندارند برای مقام یاست فدراسیون‌ها ثبت نام کنند.

بنا به گزارش خبرگزاری‌های ایران، در فاصله اتمام دوره پیشین و انتخابات امروز، آقای ناطق نوری که به دلیل بازنشسته بودن نمی‌توانست نامزد پست ریاست بشود، پیگیر دریافت مجوز برای ثبت نام در این انتخابات بوده است.

بنا به گزارش خبرگزاری‌های ایران به نقل از وب‌سایت فدراسیون بوکس ایران، احمد ناطق نوری به واسطه نمایندگی مردم در مجلس ایران، "با استفاده از بند (ب) ماده ۶۵ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه، که بکارگیری مقامات بازنشسته را مجاز اعلام کرده" است، توانست مجوز حضور در انتخابات فدراسیون بوکس را بگیرد.

این بند از قانون مذکور، "مقامات" را از شمول ممنوعیت اشتغال در دستگاه هایی که با بودجه دولتی استفاده می کنند، مستثنی کرده است.

احمد ناطق نوری که ۷۷ سال سن دارد بعد از انتخابات گفت: "ما می‌خواهیم از نیروهای جوان در فدراسیون استفاده کنیم، اما افرادی که پا به سن گذاشته‌اند را دفع نخواهیم کرد. یک اتاق فکری تشکیل خواهیم داد تا از افکار پیشکسوتان استفاده کنیم."

دوره ریاست فدراسیون بوکس چهار ساله است.