فرمول یک؛ نیکو روزنبرگ قهرمان جایزه برزگ موناکو شد

حق نشر عکس Getty
Image caption نیکو روزنبرگ در دامه رقابت‌های این فصل فرمول یک،مقام اول مسابقه جایزه بزرگ موناکو را کسب کرد

نیکو روزنبرگ راننده تیم مرسدس در ادامه مسابقات فرمول یک رقابتی تنگاتنگ با غلبه بر هم تیمی خود یعنی لوئیس همیلتون مقام اول مسابقه جایزه بزرگ موناکو را به دست آورد.

لوئیس همیلتون در طول این مسابقه رقابتی نزدیکی با هم تیمی خود برای کسب مقام اول داشت ولی در نهایت به خاطر اینکه در دور آخر این مسابقه، از ناحیه چشم دچار مشکل شد مقام دوم این مسابقات را به دست آورد.

دنیل ریکاردو راننده تیم رد بول پس از همیلتون بریتانیایی در جایگاه سوم ایستاد و فرناندو آلونسو راننده تیم فراری در رده چهارم قرار گرفت.

این مسابقه در ابتدا آرام و بدون رخ دادن اتفاق خاصی آغاز شد ولی رقابت ریکاردو و همیلتون و همچنین اتفاقاتی که منجر به تغییر مداوم رتبه سایر رانندگان در دور پایانی شد، این مسابقه را در دورهای پایانی جذاب تر کرد.

نیکو روزنبرگ روز گذشته در دور مقدماتی مسابقات جایزه بزرگ موناکو با حرف و حدیث‌های فراوان بهترین زمان دور مقدماتی را به دست آورده بود و از جایگاه یک، مسابقه را آغاز کرد.

راننده آلمانی تیم مرسدس در دور مقدماتی باعث شد که پرچم احتیاط بالا رود و همین مانعی برای لوئیس همیلتون بود تا او نتواند دور آخر را با زمانی بهتر از روزنبرگ به پایان برد.

روزنبرگ با کسب مقام قهرمانی در مسابقه جایزه بزرگ موناکو، با ۱۲۲ امتیاز در صدر جدول مسابقات این فصل فرمول یک ایستاد، لوئیس همیلتون هم تیمی روزنبرگ در تیم مرسدس بنز با ۱۱۸ امتیاز در رده دوم جدول فرمول یک قرار دارد.

روزنبرگ پس از قهرمانی در این مسابقه گفته است: " لوئیس در این مسابقه بسیار عالی رانندگی کرد و فشار زیادی در زمان مسابقه به من وارد کرد اما من در نهایت توانسته‌ام جایگاه‌ام را حفظ کنم."

لوئیس همیلتون هم پس از پایان این مسابقه گفت: " من سرعت عالی در این مسابقه داشتم، فکر می‌کنم که در این مسابقه بسیار قوی بودم اما گرفتن جایگاه یک بسیار کار سختی است."