حذف سرنا ویلیامز از رقابت‌های اوپن فرانسه

حق نشر عکس Reuters
Image caption سرنا ویلیامز سال گذشته قهرمان رقابت‌های تنیس اوپن فرانسه شده بود

سرنا ویلیامز، تنیس باز سرشناس آمریکایی، نفر اول تنیس حرفه ای زنان و مدافع عنوان قهرمانی با شکست خوردن از حریف نه چندان قدرمند اسپانیایی خود یعنی گاربینه موگوروزا از رقابت‌های اوپن فرانسه کنار رفت.

دیروز هم لی نا، تنیس باز چینی و شماره دو تنیس زنان در دور اول حذف شده بود.

این اولین بار در دوران حرفه ای تنیس سرنا ویلیامز است که به عنوان سید یک از راهیابی به هفته دوم یک رقابت جایزه بزرگ تنیس باز می ماند.

تنیس باز اسپانیایی در دو ست پیاپی و با نتایج مشابه ۶ بر ۲ سرنا ویلیامز را مغلوب کرد. این شکست بدترین نتیجه او از نظر کسب امتیاز در شانزده سال گذشته است.

سرنا ویلیامز پس از شکست مقابل گاربینه موگوروزا گفت: "امروز یکی از آن روزهای بد بود، شما نمی توانید هر روز سرحال باشید و من از سرحال نبودن در هنگام گرند اسلم متنفرم. این اتفاق بعضی وقت ها رخ می دهد و این آخر دنیا نیست."

او درباره نحوه بازی حریف خود گفت: "فکر کنم او امروز خیلی خوب و هوشمندانه بازی کرد. این شکست اتفاق خوبی بود چرا که باعث می‌شود من به خانه برگردم و پنج برابر قبل تلاش کنم تا اطمینان حاصل کنم که بار دیگر شکست نخواهم خورد."

گاربینه موگوروزا درباره بازی خود مقابل ویلیامز خود گفت: "من می دانستم که برای پیروزی در این مسابقه شانس دارم، برای همین باید خیلی خوب بازی می کردم تا مسابقه را ببرم."

در بخش مردان اوپن فرانسه امروز راجر فدرر با پیروزی مقابل دیگو سباستین شوارتزمن تنیس باز آرژانتینی در سه ست به راحتی به دور سوم این رقابت‌ها راه یافت.

نواک جوکوویچ تنیس باز سید دو رده بندی جهانی هم به راحتی در مقابل جرمی شاردی، تنیس باز فرانسوی پیروز شد و به دور بعدی صعود کرد.